• 1
  • 2

Češi zahájili MS v raftingu 2015 v Indonésii 2 stříbrnými medailemi

2015 logo WRC smallLetošní MS v raftingu šestičlenných posádek se koná v Indonésii, na řece  Citarik, v oblasti Sukabumi, na západní Jávě asi 100km jižně od Jakarty. O první medaile dnes bojovaly juniorské posádky a dívčí posádka vybojovala hned 2 stříbrné medaile ve své kategorii do 23 let, v disciplínách sprint a H2H.

Mistrovství světa v raftingu 2015 se v Indonésii koná od 29.11. do 8.12.2015. Česká republika má zastoupení kromě juniorské kategorie do 19 let ve všech kategoriích, tedy U23, Open Men and Women a Masters Men and Women. Kromě nízké hladiny v řece Citarik musí čeští reprezentanti bojovat také s místními velmi vysokými teplotami a velkou vlhkostí vzduchu.

Úvodní závodní den (1.12.2015) byl na programu sprint a H2H juniorských kategorií. Posádka TR juniorky vybojovala 2 stříbrné medaile v obou kategoriích, těsně za Brazílií. Třetí místo obsadila domácí indonéská posádka. Kluci z klubu Raft klub Hodonín skončili ve sprintu na 5. místě a v H2H na 6. místě po vyřazení se silnou brazilskou posádkou. Mistry světa v juniorské kategorii do 23 let se v obou disciplínách stala Brazílie.

Nebo na FB:

Zítra je na programu slalom juniorských posádek U19 a U23 a také první závod ve sprintu pro všechny Open a Masters kategorie. Držme našim závodníkům palce!

Tagy: press, Mistrovství světa, rafting