• 1
  • 2

Podzimní juniorské raftové soustředění SVoČR

Na konci října, 21.-24.10.2021, proběhlo na umělé slalomové dráze v Roudnici nad Labem tradiční přípravné soustředění juniorů Svazu vodáků České republiky. Podzimní termín a formát soustřední se v uplynulých letech velmi osvědčil, letos ale bylo soustředění kromě reprezentačních posádek otevřeno i úplným nováčkům.

 

Během 4 dní absolvovali mladí raftaři 11 tréninků, 7 tréninkových jednotek (každá v rozsahu téměř 2,5 hodiny) přitom proběhlo na kanále. Odborné vedení zajistilo 5 hlavních trenérů a 3 pomocní, kteří předávali současným i budoucím juniorským závodníkům zkušenosti ze své závodní činnosti a z nasbíraných sportovních úspěchů ze světových a evropských šampionátů v raftingu.

Kromě tréninků na vodě, pilování techniky pádlování i jízdy mezi brankami, byly zbylé tréninkové jednotky věnovány všeobecné fyzické přípravě, obratnosti, ale i technikám správného protažení a regenerace.

Soustředění se zúčastnilo 44 juniorských raftařů, kteří museli bojovat s klasickým podzimním počasím, mlhou, zimou a větrem, ale odměnou jim bylo občasné odpolední sluníčko a hlavně skvělá parta.

Věříme, že navzdory pandemické pauze podnítilo společné soustředění v mladých sportovcích chuť ke sportování a nadšení pro rafting, jedinečný týmový sport, který spojuje týmového ducha, kamarádství, společnou touhu po úspěchu s pohybem v přírodě, odvahou a zároveň i pokorou k vodnímu živlu.

V zimě čeká naše nejmladší raftaře společné běžkařské soustředění v Orlických horách a na jaře 2022 pak další část slalomového soustředění znovu v Roudnici nad Labem.

Lenka Bauerová a Vratislav Šembera, SVoČR - rafting

Autor fotografií: Anna Kašparová


Podzimni soustredeni 1

Podzimni soustredeni 1

 

Podzimni soustredeni 1

Facebook IRF