• 1
  • 2

Zrušené Mistrovství Evropy a další změny v raftařské sezóně 2020

Předsednictvo Svazu vodáků České republiky rozhodlo po dohodě s pořadateli o zrušení všech závodů raftů i pramic do konce května 2020.
Zároveň přistoupilo i ke zrušení Mistrovství Evropy v raftingu R4 a R6, které měla na začátku června hostit právě Česká republika.

"Vzhledem k celkovému vývoji pandemické situace, vládních opatření i budoucí nejistoty jsme se rozhodli zrušit Mistrovství Evropy v raftingu 2020, které se mělo v Čechách uskutečnit v termínu 8. - 13.6.2020. Toto rozhodnutí jsme včera oznámili IRF (International Rafting Federation – zastřešující organizace světového raftingu)“, říká předseda Svazu vodáků České republiky - Libor Polák. „Zároveň jsme ale vyjádřili naší chuť a ambici se pořadatelství mistrovství Evropy nebo světa zhostit v některém z nadcházejících roků“, dodává Libor Polák.

Všechny plánované závody raftů i pramic jsou zrušeny až do konce května. Obě dvě sekce Svazu vodáků České republiky, jak raftová, tak i pramičková, se pokusí hledat vhodné terény a termíny na podzim pro případné přesunutí části jarních závodů.

Pro české raftaře by měl vrchol sezóny přijít na konci srpna, Mistrovství světa R4 2020 je naplánováno v čínské provincii Ziyuan, tato akce zůstává v kalendáři raftových akcí stále v nezměněné podobě.EC Lipno R4 MM

Aktuální termínovou listinu najdete v článku v tomto článku.
Na její finální podobu pro letošní rok musíme s ohledem na situaci ještě počkat.

Přejeme všem sportovcům hlavně hodně zdraví a sil a věříme, že další zpráva o raftingu bude opět z vody.

Lenka Bauerová, SVoČR

Souvisejcící informace:
European Rafting Championship 2020 in Czechia Cancelled - web IRF
Oznámení členům SVoČR ze dne 25.3.2020
Zápis z rady raftingu 3/2020
Zrušení juniorského soustředění SVoČR
Změny v letošní raftové sezoně
Raftové závody v roce 2020

ME 2020 BBV zruseno

Když pádla chřadnou. Nejlepší evropští raftaři se letos v Česku nesejdou
reportáž České televice, Branky, body, vteřiny

Tagy: rafting, covid-19

Facebook IRF