• 1
  • 2

Mistrovství republiky v raftingu pokračuje na Lipně

I když letošní závodní sezóna začala později a velmi pozvolna, nyní si raftaři nevydechnou. Po vydařeném ČP R4 a MČR a EP R6 ve slalomu a sprintu v pražské Troji se závodníci přesouvají na jih republiky, na Vltavu pod Lipnem.

MČR šestičlenných posádek ve slalomu v Troji přineslo jedno velmi výrazné překvapení, mužskou kategorii vyhrála posádka juniorů do 23 let LET-GUN Letohrad. Kluci z Raftklubu Gymnázia Letohrad ve složení: Aleš Kylar, Jan Marek, Jakub Moravec, Aleš Müller, Filip Pecháček a Michael Šlesinger vyhráli navíc velmi přesvědčivým rozdílem nad vítězi ve sprintu, mladoboleslavským PRSI Teamem i domácí posádkou Bestie Team Troja i nad jedinou zahraniční posádkou závodu – německým Raft Teamem AKV Germany.

Stejně jako v ostatních vodáckých sportech, i v raftingu se o posledním srpnovém víkendu (29.- 30.8.2020) pojede o medaile. Tentokrát budou závodníci bojovat o tituly Mistrů ČR ve sjezdu v obou kategoriích – R4 i R6 na různých tratích nejkrásnější vodácké trati u nás, na Vltavě pod Lipnem. Muži, veteráni v obou kategoriích a ženy na šestičlenných člunech (R6) se dokonce pustí do dobře známých a velmi obtížných peřejí Čertových proudů.
V kategorii R6 půjde zároveň o poslední díl do kombinace závodů MČR, který se skládá ze slalomu, sprintu a sjezdu. Po Lipně tedy budeme znát letošní Mistry ČR v kombinaci R6.

Lenka Bauerová, SVoČR

propozice

rozpis akcí na Lipně

Tagy: rafting, top

Facebook IRF