• 1
  • 2

Mistrovství Evropy v raftingu 2020 bude v červnu v České republice

ERC 2020 logoIRF – International Rafting Federation, zastřešující organizace světového raftingu, schválila tento týden kandidaturu České republiky na pořadatelství kontinentálního mistrovství v raftingu R4 a R6 v roce 2020. Šampionát se uskuteční 8. – 13. června na Lipně a v Roudnici nad Labem. 

 „Máme velikou radost, že IRF schválila naši kandidaturu a věřím, že uplatníme naše mnohaleté zkušenosti s pořádáním raftových závodů a navážeme na tradici, kterou zahájilo v roce 2003 Mistrovství světa v raftingu na Lipně a úspěšně v ní pokračovalo Mistrovství Evropy 2012 tamtéž“, říká Libor Polák, předseda Svazu vodáků České republiky. „Pro Mistrovství Evropy 2020 jsme kromě osvědčené a raftařsky velmi atraktivní trati na Vltavě pod Lipnem zvolili kombinaci s umělou slalomovou dráhou v Roudnici nad Labem, která je po nedávné rekonstrukci pro rafting velmi vhodná, jak šířkou, tak možnostmi areálu“, dodává Libor Polák.

Roudnice

Právě v Roudnici nad Labem se odehraje hlavní část mistrovství. Na Vltavě pod Lipenskou přehradou absolvují závodníci netradičně úvodní disciplínu celého závodního týdne - závod ve sjezdu. Po sjezdu se sportovci přesunou právě do Roudnice, kde proběhne sprint, H2H - kontaktní vyřazovací závod se slalomovými prvky a celý šampionát uzavře slalom.

O tituly Mistrů Evropy 2020 se raftaři utkají v obou kategoriích: R4 - čtyřčlenných i R6 – šestičlenných týmů. Domácí české posádky budou mít silné zastoupení v obou kategoriích a výhodu domácího prostředí. Areál v Roudnici nad Labem je navíc velmi snadno dostupný nejen z hlavního města, diváci  a fanoušci mohou snadno dorazit podpořit své favority v cestě na stupně vítězů.

Lenka Bauerová, SVoČR - rafting


Více informací o ME R4 + R6 2020 najdete na webu IRF

1. informační dopis

Na Facebooku IRF a Facebooku SVoČRu.

Fotogalerie (autor Vašek Kolář Photo To Go):

Lipno 2019

Roudnice 2019

Tagy: rafting

Facebook IRF