• 1
  • 2
  • 3

BUDESPORT SUP START - výsledky

O víkendu 23.-24. dubna se ve Vodáckém centru České Budějovice utkali paddleboardisté z České republiky, ale i z Německa, Slovinska i Rakouska. Závodilo se v disciplínách technical race a long distance. Na závod jste se mohli přihlásit do kategorií OPEN, JUNIOR, iSUP a MASTER. Pro začátečníky byla vypsána kategorie HOBBY a zazávodit si mohly i děti v kategorií U12 a U15.

V dopoledních hodinách v sobotu se v okolí základny BUDESPORTU začali shromažďovat závodníci. Na skippers meetingu pro technický závod byla sportovcům vysvětlena trasa s šesti otočkami okolo bójí a pořadí, ve kterém budou závodníci startovat. Nejprve trať odjeli nejmenší závodníci kategorie U12 a hned po nich kategorie HOBBY. Dále následovala kategorie OPEN MUŽI, kteří se museli, nejprve pomocí rozjížděk, rozdělit do finále. Když bylo jasné pořadí pro DĚTI, HOBBY i MUŽE, nastoupili na startovní linii JUNIOŘI s kategorií U15 a hned po nich ŽENY. Této disciplíně vládl Branislav Šrámek a za ženy tím byla Kristýna Babiánková. V ostatních kategoriích posbírali první místa jezdci domácího BUDESPORTU: Vojtěch Seidenglanz za juniory, Pavlína Kaňková za dívky a Ondřej Pinkava za chlapce.

Nedělní počasí závodu opravdu nepřálo. Teplota vzduchu se pohybovala okolo 8 °C a déšť nás taky neminul. I přes nepříznivé podmínky se long distance závodu zúčastnilo více sportovců než předchozí den. V 11 hodin dohromady odstartovali všechny kategorie, kromě dětí a dvou odvážných závodnic kategorie HOBBY. Všichni vyrazili proti proudu k Novému mostu, kde se obtočili okolo pilíře a pádlovali zpátky po proudu. Kategorie HOBBY a U15 zde svůj závod o délce 5 km ukončila, zato kategorie OPEN a JUNIOR pokračovala opět k Novému mostu a zpět. Celkem to pro ně činilo 10 km. Děti do 12 let jely kratší kolo o 2 km. Na první pozici se umístil za muže opět Branislav Šrámek, ale větším překvapením pro diváky bylo, že zbylé dvě pozice obsadili junioři domácího BUDESPORTU Vojtěch Seidenglanz a Petr Rohlena. V ženách obsadily první dvě místa německé představitelky Susanne Eder – Meyer a Skadi Lanbein. Třetí pozici uhájila Anna Hyková též z domácího BUDESPORTU.