• 1
  • 2

MS v kanoepolu 2022 - St. Omer, Francie konečné výsledky

Česká kanoepolová U21 vyhrála v bojích o 13.- 18. místo ve skupině S i druhý, poměrně vyrovnaný, zápas s Irskem (4:2). Následně v souboji s druhým týmem skupiny R, Jižní Afrikou, neponechala nic náhodě a vyhrála přesvědčivě 4:0. V zajímavém, vyrovnaném, ale nervózním souboji o konečné 13. místo dokázala jít nizozemská U21 třikrát v 1.poločase o gól do vedení, ale čeští mladíci vždy dokázali vyrovnat. Více..

Ve druhém poločase šli Češi 4 minuty před závěrem do vedení, ale Nizozemci dokázali 2 minuty před koncem vyrovnat a zápas se tak musel rozhodnout v prodloužení, případně penaltách. I při rozjezdu v prodloužení potvrdil svou rychlost Vojta Jakubík (podle anglických komentátorů:" Džakubik, very fast player"), získal míč a po dobře zahrané situaci jeden na jednoho, vsítil kapitán Vítek Rozsypal v 23 sekundě po začátku prodloužení rozhodující gól.

Česká mužská U21 tak nakonec obsadila 13. místo, při příznivějším losu základní skupiny mohla asi myslet na umístění okolo 10. místa.

Mistry světa  v kategorii U21 mužů se stali reprezentanti Španělska, kteří ve finále porazili favorizované Němce, třetí příčku obsadila  Itálie