
Reprezentace zabodovala na Mistrovství Moravy v Ostrožské Nové Vsi
O víkendu 11. a 12. srpna 2018 se v Ostrožské Nové Vsi na Kunovské Tabuli konalo Mistrovství Moravy dračích lodí 2018. V rámci tohoto závodu proběhl také kontrolní závod pro současný národní reprezentační výběr, který se chystá do americké Atlanty na Mistrovství světa dračích lodí ICF 2018, a to v termínu 12. až 16. září 2018.
Výsledky prokázaly, že dosavadní příprava nepřišla vniveč. Národní posádka se na Mistrovství Moravy zúčastnila pod záštitou týmu Dragon Force Přerov, z jehož členů se národní výprava z velké části skládá. V sobotu během závodu na desetimístných dračích lodí v kategorii OPEN posádka SENIORS zvítězila na obou tratích 200 a 500 metrů. Posádka kategorie JUNIORS zde neměla jinou konkurenci mezi mladšími, proto startovala ve stejné kategorii jako posádka seniorských mužů, kde získala na 500 metrů druhé místo a na 200metrové trati vybojovala prvenství ve finále B. V neděli závodila mužská posádka již jako jeden tým, spojený z kategorií juniorů a seniorů na dvacetimístné dračí lodi. Ve sprintu na 200 metrů obsadili druhé místo za posádkou Dragonteam Nymburk, avšak svou sílu předvedli na 500 metrů, kde zvítězili s náskokem téměř jedné lodi a získali tak zlatou medaili.
V kategorii WOMEN se členky juniorského i seniorského týmu spojily v jeden a na trati 200 i 500 metrů a jak na desetimístné, tak na dvacetimístné dračí lodi zůstaly neporaženy, a to na 500metrové trati opět s velkým náskokem.
V kategorii MIX na desetimístných dračích lodích závodil opět seniorský i juniorský tým v sobotu odděleně a vždy v pořadí po sobě jdoucím senioři a junioři obsadili první dvě medailové příčky. V neděli na velké standartní dračí lodi opět zabodovali na zlatých pozicích společně.
Byl to úspěšný víkend pro celou národní výpravu. Členové národní reprezentace však vědí, že nesmí „usnout na vavřínech“, a proto je tento poslední měsíc před cestou do Spojených států amerických čeká ještě mnoho dalších napádlovaných kilometrů a my vás o tom budeme určitě dále informovat. Pro více aktualit ze světa dračích lodí sledujte stránky Českého svazu dračích lodí pod tímto odkazem.