Dnes proběhlo slavnostní zahájení mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Sjezdaři se opět vrací do Bosny a Hercegoviny na řeku Vrbas. Čekají je dohromady čtyři závodní dny. Ve středu začínají klasickým sjezdem, na něj navazují čtvrteční týmové závody, v pátek pojedou sprintové rozjížďky a celé mistrovství zakončí sprintovým finálem a dalšími závody týmů.
21. dubna proběhl ve francouzském Pau ustavující a první volební kongres United Rafting. Kongres zvolil vedení a ustanovil základní rámec řízení nové mezinárodní organizace United Rafting, která tak sjednotila dvě dosavadní raftové federace International Rafting Federation a World Rafting Federation. Do vedení United Rafting byly zvoleny hned dvě české raftařky.
Poslední den v Brandenburgu bojovaly tři české lodě o medaile. Josef Dostál byl na K1 500 m šestý nejrychlejší. Bratři Fuksovi i Špicar s Havlem obsadili sedmou příčku. Kateřina Mílová vybojovala na nejdelší trati osmou pozici.
Čtyři nominační závody v pražské Troji, které se zároveň jely jako Český pohár Skupiny ČEZ, definitivně rozkryly reprezentační skládačku vodních slalomářů. A zatímco někdo slavil návrat do reprezentace, jiný si oddechl hlavně psychicky. Největší úlevu cítila během víkendu singlířka Tereza Kneblová, která si jako první ze slalomářů vyjela místo v reprezentačním A týmu pro sezonu 2026 – nepočítáme-li přednominované kajakáře Jakuba Krejčího a Jiřího Prskavce.
Na Světovém poháru v Brandenburgu se blýskla šestým místem Denisa Řáhová, kanoista Adam Rudolf se umístil o příčku níže. V nedělních finále uvidíme tři české lodě. V semifinále uspěl Dostál, Havel se Špicarem i bratři Fuksovi.
Martin Fuksa ukázal, kdo je králem kilometrové tratě. Tentokrát o jeho vítězství neměl nikdo pochyb, když druhému kanoistovi v cíli nadělil téměř sekundu. Do bojů o medaile míří Rudolf a Řáhová.
První den Světového poháru v Brandenburgu se dostalo do akce dvacet jedna českých lodí. V chladném s deštivém počasí byl nejúspěšnější Martin Fuksa, který se jako jediný z Čechů dostal do finále A.
Po Novoveském přespoláku v Ostrožské Nové Vsi pokračovala v sobotu, 9.května v Kojetíně a v neděli, 10.května v Brně Velkomoravská liga. Obě soutěže byly součástí Českého poháru benjamínků. Kojetínské Dlouhé tratě na Moravě obnášely starty na dvou a pětikilometrové trati. Obdobně tomu bylo i na Svratce, kde navíc klání veteránů byla započítávána do Českého poháru této kategorie.