• 1
  • 2
  • 3

Satková juniorskou Mistryní Evropy na C1

Slalomáři mají za sebou dva závodní dny na MEJ a U23 ve Skopje. Odjeté jsou kvalifikace všech kategorií a juniorští kajakáři, singlkanoisté a kanoistky už znají novopečené Mistry Evropy v individuálních kategoriích. Pro české barvy je šampionát zatím úspěšný. Kvalifikací prošli všichni favorité a Martina Satková vybojovala titul Mistryně Evropy v kategorii juniorských singlířek.

Martina říkala už před kvalifikací, že si sem přijela pro zlato. Po kvalifikaci také hned všem ukázala, jakou že má formu a že nemluví do větru. V semifinále ale nejela ideálně a stačil by ještě jeden dotyk a nemusela ve finále vůbec být. Pokazila obtížný přejezd přes válec v horní části trati a musela dohánět ztrátu, při které se dopustila dvou doteků branek. Nakonec ale postoupila mezi 8 nejrychlejších ze 6.místa a ve finále už opět dominovala. Zvítězila o 8,33 vteřin a stala se tak juniorskou Mistryní Evropy před druhou Němkou Birgit Ohmayer a třetí Karolin Wagner která je také z německa. Ve finále jsme měli všechny tři singlkanoistky. Na 4.místě skončila Jana Matulková, která se o medaili připravila dotykem na poslední povodné bráně a na 7.místě skončila Anna Koblencová.

Do patnáctičlenného finále postoupil také kajakář Tomáš Rousek, který nakonec vybojoval 11.příčku a zajistil si tak OH mládeže v Číně. V singlkanoi mužů neměla Česká Republika zastoupení, všichni tři reprezentanti v semifinále inkasovali 50 trestných vteřin v závěru trati.

Kvalifikačním sítem bohužel neprošli dva junioři. Matouš Petřík na kajaku, ten skončil v kvalifikaci 35. a kajakářka Tereza Fišerová, které unikl postup o 16 setin sekundy a skončila na 22.místě. V týmu do třiadvaceti let zůstali za branami semifinále singlkanoistka Barbora Košárková a kajakářka Mária Mrázková. Oběma závodnicím se stal osudným závěr trati.

Dnes je na programu semi, finále a hlídky kategorií C1Ž,C1M,K1M do třiadvaceti let tak držte palce