• 1
  • 2
  • 3

Mistr světa Jiří Prskavec obhájil vítězství v anketě Kanoista roku 2015 na divoké vodě

thumb DSC 7906Jiří Prskavec porazil Kateřinu Kudějovou a obhájil vítězství v anketě Kanoista roku 2015 na divoké vodě, jejíž výsledky byly vyhlášeny v sobotu v BEA Centru v Olomouci. Funkcionáři, sportovci a novináři dali přednost dvaadvacetiletému Prskavcovi, kterému dali 197 bodů, zatímco Kudějová obdržela 145 bodů. Poprvé v patnáctileté historii hlasování se o prvenství utkali dva mistři světa v olympijské disciplíně.

Prskavec i jeho tréninková parťačka z USK Praha Kudějová letos vybojovali svůj první individuální titul mistra světa mezi seniory, oba dva přidali v Londýně zlato v soutěžích hlídek, oba trénuje Jiří Prskavec starší. Prskavec přidal k titulu mistra světa i vítězství na ME a MS vodních slalomářů do 23 let, Kudějové letos vybojovala také bronz na z ME.

Třetí místo v anketě obsadila talentovaná Martina Satková, který jezdí sjezd i slalom na divoké vodě a v obou disciplínách sbírá medaile. V necelých sedmnácti letech se například stala nejlepší závodnicí juniorského MS ve sjezdu v USA, kde měla celkem pět zlatých medailí. V anketě tak opanovala obě sjezdařské kategorie mezi seniory i juniory.