• 1

Jan Bárta a Gabriela Satková juniorskými světovými šampiony v Ivrei

vyhlaseni 3Neuvěřitelná neděle vodních slalomářů v Ivrei. Poslední den mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let (17. – 22. července) přinesl českým reprezentantům další dva tituly mistrů světa. Mezi kajakáři juniory se stal světovým šampionem Jan Bárta, bronz patří Tomáši Zimovi. Na singlkanoe dominovala mezi juniorkami Gabriela Satková.

Finále neušlo ani zkušené singlkanoistce do 23 let Tereze Fišerové, která se nakonec musela spokojit s pátým místem. Vítězství patří Rakušance Nadine barta 1Weratschnigové.

Podle výsledků juniorů kajakářů v Ivrei to vypadá, že se český vodní slalom nemusí o svou budoucnost a nástupce Prskavce, Hradilka nebo Přindiše obávat. Jan Bárta veze do České republiky zlato a Tomáš Zima bronz.

„Jsem strašně šťastný. Říkal jsem si, že když postoupím do finále, tak to bude úplně úžasné a pak už to může být jenom lepší. Takže fakt paráda,“ řekl novopečený mistr světa Bárta.

satkova vyhlaseniV kategorii žen juniorek jsme měli hned trojnásbné zastoupení ve finále. Eva Říhová uzavřela nejlepší desítku, Tereza Kneblová vybojovala sedmou příčku. Titul senzačně pro české barvy díky Gabriele Satkové.

„Je to úžasný pocit, ani to nejde popsat. Je to radost, údiv, všechno dohromady. Je to super. Finálová jízda byla hodně povedená, ale ke konci mě chytl válec. To jsem měla strach, jako nikdy a jsem ráda, že to vyšlo. Je to neuvěřitelné,“ popsala mistryně světa Gabriela Satková.


Výsledky online: https://siwidata.com/canoelive/#/live/config/current

Foto: Alena Ceplová

Tagy: press, slalom, Mistrovství světa, junioři, U23


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00