• 1

Čtyři zlata ze závodů týmů na ME juniorů ve vodním slalomu

ChaloupkaZlatý pátek pro české juniorské vodní slalomáře. Na mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v německém Hohenlimburgu posbírali naši reprezentanti čtyři zlata v závodech týmů. České barvy uvidíme i v semifinálových jízdách singlkanoistů a kanoistek.

Kvalifikace singlkanoistek a singlkanoistů v obou věkových kategoriích odstartovalo páteční program na právě probíhajícím kontinentálním šampionátu v Německu. RihovaMezi ženami do 23 let se na prvních dvou místech v kvalifikaci umístilo Rakousko díky Nadine Weratschnigové a Viktorii Wolffhardtové. Naše Tereza Fišerová si přijela pro postup jako sedmá nejrychlejší. Martina Satková se k ní přidala z jedenáctého místa. Postup nejdříve unikl Janě Matulkové, ale ve druhé jízdě ho potvrdila.

Mezi muži do 23 let ovládl kvalifikaci Václav Chaloupka. Jan Větrovský a Lukáš Rohan se kvalifikovali jako čtvrtý a pátý. „Jízda vyšla přesně, jak jsem chtěl, docela jsem i přidával, abych věděl, jak jsem na tom“ řekl v cíli Chaloupka, který se dostával z nemoci. „Kvůli tomu jsem nevěděl, jak jsem na tom fyzicky, ale docela dobré. Všechno vyšlo, ke konci tam bylo takových pár drobných chyb, ale nic závažného a docela jsem si to pohlídal.

HegerV kategorii juniorek se nejlépe vedlo druhé Evě Říhové, kterou předběhla jen Francouzka Janssenová.
„Byly tam rezervy. Některé protivody jsem docela podjížděla. Ale docela dobrý. Čekala jsem, že to bude víc náročné,“ zhodnotila Eva Říhová.
Nejlepší desítka neunikla ani Gabriele Satkové na 8. místě.

Další druhé místo patřilo Vojtěchu Hegerovi mezi juniory singlkanoisty, který skončil za vítězem kvalifikace Travem ze Španělska. Matyáš Lhota postoupil jako pátý. „Jízda měla nějaké rezervy. Trať se trošku změní, nějaké čtyři kombinace, tak uvidíme, jak to bude vypadat a zkusíme to v semifinále zlepšit a snad i do finále,“ řekl Heger.

Odpoledne se v Hohenlimburgu rozdávaly první sady evropských medailí v závodech týmů. I když se kajakářům a kajakářkám do 23 let nepovedlo probojovat na stupně vítězů, medailovou radost přinesli kategorie juniorů.

C1JzPrvní zlato na letošním mistrovství Evropy pro české barvy zacinkalo díky juniorské hlídce kajakářek ve složení Lucie Nesnídalová, Antonie Galušková, Kateřina Beková. K holkám přidali v hlídkách další zlato i kajakáři junioři ve složení Tomáš Zima, Josef Žížala a Jan Bárta.

Zlatá smršť pokračovala v závodech týmů kanoistek do 23 let, když si Martina Satková, Jana Matulková a Tereza Fišerová vybojovali dnes třetí zlato. „Byla to bomba, líbilo se mi to, jsem spokojená,“ komentovala Martina Satková.
„Zvládly jsme to jako tým a to je důležité,“ dodala Matulková.

Mezi kanoisty do 23 let se musel Lukáš Rohan, Jan Větrovský a Václav Chaloupka spokojit s bronzem, kdy je předběhly silné týmy Francie a Německa.

K1JDo čtveřice všeho dobrého! Juniorští singlíři se po titulu mistrů světa mohou chlubit i tituly Mistrů Evropy! Ve složení Lhota, Heger, Kaminský pak páteční večer uzavřeli čtvrtým a posledním zlatem pro české barvy.

Foto: Alena Ceplová

PROGRAM ME:

Sobota, 19/08/2017
11:00 – 17:35 Semifinále & Finále K1W U23, K1M U23, K1W Junior, K1M Junior
Finále C2M U23, C2M Junior (*přímý postup do finále)

C123Neděle, 20/08/2017
11:00 – 15:30 Semifinále & Finále C1W U23, C1M U23, C1W Junior, C1M Junior

Startovní listina a live výsledky:
https://siwidata.com/canoe123/eca?SessionKey=siwidata.1190

Tagy: press, junioři, U23, Mistrovství Evropy


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00