Kanoe.cz

Prskavec nenašel přemožitele. Stal se světovým šampionem

 3c 0148Kajakář Jiří Prskavec se podruhé v životě stal mistrem světa ve vodním slalomu. Ve španělském Seu d`Urgell sjel trať nejrychleji ze všech kajakářů a nad druhým Španělem Davidem Llorentem vyhrál o 1,70 vteřiny. Třetí skončil domácí závodník Joan Crespo. Přindiš se ve finálové jízdě nevyvaroval chyb a skončil šestý, stejně jako kanoistka Tereza Fišerová. Mezi kanoistkami kralovala Němka Andrea Herzog.

„Já to dokázal,“ šťastně hlásí v cíli Prskavec, který ve svém finálovém dni nenašel přemožitele. Prskavec vyhrál už svou semifinálovou jízdu a startoval tak úplně poslední, což není oblíbená startovní pozice, ale český kajakář udržel nervy na uzdě.

 4c 0788 2„Na startu jsem si řekl: ‚Jeď, co umíš. Užij si to.‘ a jel jsem,“ vypráví čerstvý mistr světa. „Jízda mi šla, věděl jsem, že mi trošku nejely první tři brány, za šestkou jsem trošku zrychlil a neskutečně jsem to rval až do cíle,“ popisuje svůj výkon Prskavec, který díky dnešnímu vítězství získal také 3 bonusové body do české olympijské nominace.

Do finále mistrovství světa postoupil také druhý český kajakář Vít Přindiš. Nešťastně inkasoval 2vteřinovou penalizaci hned na první bráně a druhou pak na bráně předposlední. „Ten první šťouch, za ten jsem moc nemohl, to byla smůla. Ale ten druhý, ten mě mrzí mnohem víc,“ říká letošní mistr Evropy, který i když předvedl rychlou jízdu, 2 trestné dotyky ho odsunuly na šestou pozici.

 4c 0219Stejný výsledek dnes zapisuje i kanoistka Tereza Fišerová. „Na jednu stranu jsem trošku zklamaná, ale na tu druhou, být šestá na světě po dvou medailích za sebou (pozn. red. medailích z MS 2017 i 2018) je super. Jsem spokojená,“ hodnotí svůj výkon česká kanoistka, která zajistila České republice účastnické místo na olympiádu v Tokiu 2020.

Kajakář Hradilek ani kanoistka Říhová se do finále světového šampionátu nekvalifikovali. Slalomáře nyní čeká krátké volno a někteří z nich se již za 2 týdny vydají na testovací olympijský závod do Tokia.

Kompletní výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/la-seu-d- urgell-2019/results

Stream ICF: https://www.youtube.com/playlist?list=PLWpi79GxUJdaxmSvEdhoc9t4PCTfxgT6eProgramhttps://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/la-seu-durgell-2019/schedule

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF