Kanoe.cz

Všichni kanoisté i kajakářky postupují na MS do semifinále. Kajakářky vybojovaly místo pro stát na olympiádu

 4c 1131Všichni kanoisté i kajakářky se můžou těšit na sobotní semifinále mistrovství světa ve vodním slalomu. Kanoista Rak a kajakářky Kudějová a Vojtová postoupili už z první jízdy, Heger s Rohem a Hilgertová se kvalifikovali až z jízdy opravné. Kajakářky zajistily České republice místo na olympiádě a o jednu místenku se poperou už jen mezi sebou.

Ve čtvrtek dopoledne vystartovali do svých kvalifikačních jízd kanoisté a kajakářky. Z první jízdy do semifinále postoupil Tomáš Rak (15. místo), ostatní kanoisté museli nastoupit do opravných jízd. Mezi kajakářkami se to hned napoprvé povedlo Veronice Vojtové (10. místo) a Kateřině Kudějové (14. místo). 
 „První z kamínků ze srdce odpadl, ale je to teprve první krůček k tomu to dotáhnout až do konce,“ raduje se z postupu Tomáš Rak, kterého poslala čistá jízda rovnou do semifinále.

 Z kajakářek se start mistrovství světa nejvíce podařil Veronice Vojtové, která svou čistou jízdou postoupila z 10. místa. „Jsem nadšená, protože poprvé jsem se tady v Seu probojovala přes kvalifikaci, přestože jsem se před tím startem necítila úplně jistě. Jistila jsem to, stačilo to a myslím jsem desátá, tak super,“ komentuje svůj výkon Vojtová.
 Kateřina Kudějová se ve své jízdě nevyhnula jedné 2vteřinové penalizaci, ale i tak se hned po první jízdě mohla také radovat z postupu. „Trošku jsem myslela, že to bude lepší. Pár věcí mi tam nevyšlo a s tou jízdou nejsem vůbec spokojená. Ale neudělala jsem tam velkou chybu a jsem ráda, že nemusím jet druhou jízdu,“ říká česká kajakářka.

 4c 0623 Do opravné jízdy museli nastoupit kanoisté Rohan i Heger a kajakářka Amálie Hilgertová, ale všem se druhá jízda povedla a i oni se mohou těšit na sobotní semifinále. „Jízda byla trochu ustrašená, ale jsem rád, že jsem se ponaučil z Troji a tentokrát jsem tu druhou jízdu zvládl celkem s přehledem,“ svěřuje se Rohan, nejvýše postavený český kanoista, který na posledním závodě v Praze vypadl už v kvalifikaci. 

 Pro Hegera je start na MS první v životě a jeho radost z postupu je tak vidět na první pohled. „Atmosféra tady je super. I když jsem šel z druhé jízdy, tak jsem rád, že jsem do semifinále postoupil a budu se snažit o co nejlepší výsledek,“ říká. 

thumb 4c 0522 Na letošním mistrovství světa se rozhoduje, které státy budou moci startovat na nadcházející olympiádě v Tokiu. Po dnešní kvalifikaci už víme, že mezi kajakářkami se objeví česká loď. Která Češka si vybojuje olympijskou místenku bude jisté až po mistrovství Evropy v Londýně (květen 2020). O místu pro kanoisty se rozhodne až v sobotním semifinále. 

výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/la-seu-d-urgell-2019/results

kompletní program: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/la-seu-durgell-2019/schedule

stream:  https://www.youtube.com/playlist?list=PLWpi79GxUJdaxmSvEdhoc9t4PCTfxgT6e

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF