Kanoe.cz

Přijeli jsme sem pro medaili. Bronz pro Vojtovou s Maškem v C2 mix

22118037 10213896110387858 1010889394 oDo Pau si jeli pro medaili a s medailí odjedou. Znovuzrozená disciplína C2 mix měla ve čtvrtek na Mistrovství světa ve vodním slalomu a sjezdu na divoké vodě v Pau hned dvě silné české lodě. Bronzovou medaili si nakonec odnese dvojice Veronika Vojtová a Jan Mašek. Stupně vítězů těsně utekly Tereze Fišerové a Jakubu Jáně. V kvalifikacích bojovaly kajakářky, singlkanoisté i deblíři ve sjezdu na divoké vodě.

DSC 0976„Jeli jsme sem s tím, že si jdeme pro placku, takže paráda,“ těšila se Veronika Vojtová.

„Pro mě je to trochu jako sen po těch třech týdnech, co mám teď za sebou, tak je to jako sen, že to takto dopadlo,“ řekl Jan Mašek, který se dokázal rychle vrátit k závodění po vážném úrazu. „Známe se od vody už déle, ale dohromady nás dal až trenér Jirka Rohan, když věděl, že se tato kategorie bude jezdit.“

„Jirka chtěl mít mixovou posádku na mistrovství světa a v tomto složení jsme jeli už nominaci. Přesto, že jsme nevěděli, jestli se sem dostaneme, takže ta medaile je super výsledek,“ doplnila Vojtová.

22045840 1977247675894154 7120475870029101756 nJe otázkou, jak se bude vývoj této disciplíny na globálních šampionátech dále vyvíjet. „My doufáme, že v tom budeme samozřejmě pokračovat. Že nám to neutnou hned po tomto mistrovství a budeme jezdit ještě i příští rok,“ přiznala talentovaná závodnice, která to umí i na kajaku. „Já jsem kajakářka, takže pro mě je to úplně něco jiného. Většinou, tam, kam bych jela já, tak vůbec nejedeme a jede se tam, kam chce Honza,“ směje se Veronika.

Spolu se jim jezdí dobře. „Rozhodně lépe, než s klukem,“ smál se Mašek, který má rád i cyklistiku, jachting a adrenalinové sporty. „Velké díky patří Jirkovi Rohanovi, protože zastal jak funkci trenéra, tak manažera, bez kterého bychom s velkou pravděpodobností ani na MS nejeli,“ doplnila Veronika.

Tereza Fišerová po šestém místě s Jakubem Jáně neskrývala zklamání. „Snažili jsme se vybojovat zlato v deblu, ale mojí chybou na brance 18 nám rozhodčí napařili 50 sekundovou penalizaci za „úmyslný“ šťouch. Jsem až téměř nepopsatelně zklamaná, protože jsem tu branku za prvé šťouchnout rozhodně nechtěla a pak mě taky mrzí fakt, že jsme ve finále jeli suverénně nejlíp a na zlato to opravdu bylo. Každopádně všem chci moc a moc poděkovat za podporu, mojí rodině, která tu vytváří skvělý fanklub a tlačí nás všechny do cíle," řekla na svém facebooku.


Oficiální stránka: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/pau-2017
Live výsledky slalom: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/pau-2017/rankings-results
Live výsledky sjezd: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/pau-2017/live

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF