Kanoe.cz

Hilgertová, Chaloupka a Fišerová nejrychlejší v kvalifikaci mistrovství světa v Krakově

Vaclav ChaloupkaMistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Krakově (16. – 21. 7. 2018) odstartovalo ve středu individuálními kvalifikacemi kategorie do 23 let. Tereza Fišerová v kategorii C1, Amálie Hilgertová na kajaku a Václav Chaloupka v C1 mužů nenašli v kvalifikaci přemožitele. Postoupili všichni čeští závodníci.

Na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu obhajuje individuální titul z loňského roku v Ivrei singlkanoista do 23 let Václav Chaloupka. Šampionát odstartoval skvěle dnešním prvním místem v kvalifikaci.

amalie hilgertova„Jsem rád, že jsem postoupil z kvalifikace hned první jízdou a jsem docela překvapený, že to stačilo na první místo. Ta jízda mi ze začátku nepřipadala tak dobrá, ale pak se mi to podařilo rozjet. Samozřejmě, že jsem rád, že ta forma tady je a že v\graduje za ty dva dny,“ řekl Chaloupka po kvalifikaci, kde předvedl čas 95,23 s.

Postup si zabezpečili i další dva čeští singlíři – Vojtěch Heger z 11. a Jan Větrovský ze 14. místa.
České jméno kralovalo na vrchu výsledkové listiny i v kategorii kajakářek do 23 let, kterou ovládla mistryně Evropy mezi dospělými Amálie Hilgertová s časem 100,60 s.

„Jízda nebyla úplně podle mým představ a hlavně jsem se před startem špatně podívala na hodinky a měla jsem asi takový desetiminutový skluz. To mě dost vystresovalo před startem, ale naštěstí jsem to ještě stihla. Předvedla jsem tam na jedné erce takové rodeo, ale nakonec to bylo čistě, takže můžu být docela spokojená. Určitě mám na to, abych se poprala o medaile, ale je to vodní slalom a ta odchylka divoké vody je velká. To, jestli to vyjde, nebo ne, to se uvidí. Ráda bych si tu medaili konečně přivezla,“ popsala Hilgertová. Do semifinále postoupila z 13. místa na kajaku i Tereza Fišerová a po opravě i Gabriela Satková.

Tereza Fiserova C1Právě Fišerová pak v odpoledním bloku pokračovala v kategorii C1 žen, kterou dokázala v kvalifikaci vyhrát s časem 108,34 s. „Jsem spokojená. Až na jednu chybku jsem se to snažila jet celé co nejvíc plynule, aby mi to po vodě hezky klouzalo, což se mi podařilo. Můj čistý čas rychlejší, než na kajaku, takže za mne spokojenost,“ těšila se Fišerová, která v roce 2016 získala v Krakově titul juniorské mistryně světa. „Vzpomínám na to moc ráda, protože to byla taková moje první velká medaile a start do světa velkých závodů.“

Z 10. a 11. Místa se kvalifikovala i Eva Říhová a Martina Satková.

V kategorii K1 muži do 23 let vybojovali postup i Tomáš Zima, Alexander Maikranz a Michael Matějka ze 14., 16. a 17. pozice.

Ve čtvrtek se pokračuje kvalifikacemi juniorských kajakářů, kajakářek, singlkanoistů a singlkanoistek.
Foto: Alena Ceplová
Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/krakow-2019/results

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF