Kanoe.cz

V Praze – Troji se rozhodne o nominaci vodních slalomářů

vavra hradilekSouboje o nominaci vodních slalomářů vyvrcholí v rámci 3. a 4. Českého poháru Skupiny ČEZ už o víkendu 11. – 12. května 2019. Závodníci se těší zejména na skvělou atmosféru, kterou si ze závodů v Troji pamatují. Kdo bude nakonec reprezentovat české barvy na mistrovství Evropy v Pau a na mistrovství světa?

Nejlepší čeští kajakáři a singlkanoistky budou letos bojovat o dvě reprezentační místa v týmu pro letošní rok, singlikanoisté a kajakářky mají k dispozici tři místa v nominaci. Po 1. a 2. Českém poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu ve Veltrusech se v Praze – Troji očekává vyrovnaný souboj ve všech kategoriích. Nejlépe mají zatím nakročeno do reprezentace kajakáři Vít Přindiš a Veronika Vojtová, kteří vyhráli první dva podniky seriálu. Výhodnou pozici má i singlkanoista Vítězslav Gebas po 1. a 2. místě ve Veltrusech. Jiří Prskavec a Tereza Fišerová mají jako medailisté z loňského MS nominaci zajištěnou.

„Po nominaci se hned jede mistrovství Evropy, takže jsem se i na závody nominace normálně připravovala. A na kajaku chci také předvést nějaký výsledek,“ řekla singlkanoistka Fišerová. „Nervozitu za sebe ani moc necítím, ale budu držet palce kolegům z tréninkové party.“

fiaerVít Přindiš se na Troju těší: „Lepší vstup do letošní nominace jsem si ani nemohl přát! Dvě vítězství v české konkurenci jsou naprosto parádní a já jsem hlavně spokojený se svými výkony, které jsem během chladného a větrného víkendu ve Veltrusech předváděl. Ale ještě není konec! Jsme teprve v půlce.“

Olympijský medailista Vavřinec Hradilek by chtěl po dvojleté pauze opět do reprezentace, i když musí v Troji předvést v silné konkurenci dvě excelentní finálové jízdy. „Tak máme za sebou první dva závody nominace do reprezentace. Musím se přiznat, že to byly asi jedny z nejtěžších závodů, co jsem kdy jel. Jsem ale ready bojovat až do konce. Teď už není prostor pro chyby, ale to mě baví. Nominace pokračuje a skončí o tomto víkendu v Troji. Hrozně si vážím tolika podpory, kterou mi břehy plný kamarádů, známých i neznámých, dávají! Je to pro mě velká podpora a doufám, že to v Troji bude o víkendu bouřlivý,“ popisuje Hradilek na svém profilu.

prindis auttoŘeditel organizačního výboru Světového poháru a bývalý elitní vodní slalomář Jiří Rohan věří, že v Troji uvidí velký počet fanoušků. „Jsem si jistý, že v Praze – Troji uvidíme opět sportovní výkony na nejvyšší úrovni. Ale k těm žene naše závodníky zejména nepopsatelná atmosféra a podpora ze strany domácích fanoušků. Budeme rádi, když si do areálu najde cestu co nejvíce lidí za všech povětrnostních podmínek,“ popisuje Jiří Rohan a zve všechny sportovní fanoušky, aby přišli podpořit závodníky na nominaci.

V Troji se v sobotu od 16 h uskuteční také jedinečné setkání osobností historie vodního slalomu nad historickými fotografiemi a videi.
Český pohár Skupiny ČEZ odstartoval ve Veltrusech 4. a 5. května a pokračuje 11. a 12. května v Praze – Troji. Soutěže začínají kvalifikacemi v dopoledních hodinách a vyvrcholí finálovými jízdami odpoledne.

Informace k závodům, fotografie a výsledky budete moci sledovat na stránkách Českého svazu kanoistiky www.kanoe.cz a pro aktuální dění a informace sledujte Facebook Český vodní slalom a sjezd nebo instagram Czech Canoe.

Fotogalerie Veltrusy: Martin Hladík
https://www.zonerama.com/Kanoe/Album/5287243

Program sobota a neděle 11. – 12. 5. 2019:
Sobota:
7,45 porada vedoucích a rozhodčích před loděnicí FTVS UK
8,30 ukázková jízda
9,45 start kvalifikace C1ž, C1m, K1ž, K1m, C2m a C2mix, interval 60s
13,30 start finále A C1ž, C1m, K1ž, K1m, C2m a C2mix, interval 90s
15,00 start finále B C1ž, C1m, K1ž, K1m, C2m a C2mix, interval 50s
Po skončení finále B vyhlášení výsledků

Neděle:
9,45 start kvalifikace C1ž, C1m, K1ž, K1m, C2m a C2mix, interval 60s
13,30 start finále A C1ž, C1m, K1ž, K1m, C2m a C2mix, interval 90s
Po skončení finále A vyhlášení výsledků
15,15 start finále B C1ž, C1m, K1ž, K1m, C2m a C2mix, interval 50s

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF