Kanoe.cz

Na Trnávce startuje náročná nominace vodních slalomářů

hradilek tunka prindisJen měsíc zůstává do mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Praze – Troji (1. - 3. června 2018), ale již tento víkend startují rozhodující závody. Trnávka přivítá nejlepší české talenty v rámci 1. a 2. Českého poháru Skupiny ČEZ v boji o místa v reprezentaci na letošní rok. O víkendu (5. a 6. května) se představí i kompletní „Česká síla na vodě“ v kategorii kajakářů i s Vavřincem Hradilkem, Jiřím Prskavcem, nebo mistrem světa Ondřejem Tunkou s vicemistrem Vítem Přindišem.

Jen jedno místo pro nejlepšího kajakáře v českém týmu pro letošní rok je volné, ale adeptů je více. Mistr světa z Troje 2013 a stříbrný z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek nominaci nevidí jen jako souboj s Jiřím Prskavcem.

tk slalom2„Sice to tak teď v lidech rezonuje, ale určitě to není jen o mně a Jířovi. Je tu minimálně dalších pět, kteří zabojují. Z mladé generace mohu vzpomenout například Tomáše Zimu, který jezdí velice rychle a také velice stabilně. Na druhou stranu, stojí proti sobě dva mistři světa, dva olympijští medailisté, takže je to pro lidi zajímavější a snad je to i přitáhne. Já to samozřejmě vnímám úplně stejně jako jinou nominaci. Tento stav jsem už zažil před nominací na Olympiádu, takže se moc těším. Jířa mne poslední roky porazil víckrát, ale já bych se do mančaftu určitě ještě rád podíval,“ řekl Hradilek.

„Psychologicky mi Trnávka a Troja vyhovují, i když mi to na Trnávce poslední roky nějak nejede. Ale je krásná a mám to tam hodně rád, a i když se mi třeba závod nepovede, odjíždím odtud s dobrou náladou. Je tam dobrá atmosféra, i když tam nejezdí tolik fanoušků jako třeba do Troje,“ dodal.
Bývalý mistr světa z Londýna 2015, Jiří Prskavec, mu ve svém vyjádření dává zapravdu. „Jsou tu další lidi, kteří mají obrovskou motivaci jet doma Evropu. A dávají tomu hodně. Je nás pět, kteří se porveme o to poslední místo," myslí si Prskavec, který se cítí ve formě.

Ve větší pohodě je Ondřej Tunka, který se do Troje speciálně těší: „Konečně si budu moct ty nominační závody i užít a nebude to takový stres. Snažím se na ně připravit plnohodnotně a předvést kvalitní výkon, aby někdo neřekl, že jezdím jen naoko a že si to místo v reprezentaci ani nezasloužím,“ usmíval se mistr světa Tunka. „Rodina mě letos v Riu asi nepřijede povzbuzovat. Táta nerad jezdí někam, kde nemůže dojet autem, takže jestli nedojede lodí o měsíc dřív, tak asi nepřijede,“ žertoval Tunka.

Ani vicemistr světa Vít Přindiš si předzávodní stres nijak nepřipouští. „Je to dobré a je to příjemné, když se nemusíte stresovat nominací a připravovat se jen na ten velký závod. Ale na Český pohár se těším a co jsem viděl kluky, tak jezdí výborně. Popravdě, nechtěl bych teď s nimi o to jedno místo bojovat,“ popsal Přindiš, který se musí kromě tréninku věnovat a doktorskému studiu. „V září bych měl obhajovat část dizertační práce, tak jsem zvědavý, jak to časově zvládnu. Snažím se nepřehánět to, abych se mohl soustředit na to, co je teď důležité. Přítelkyně by mě měla přijít do Ria podpořit a pak plánujeme výlet do Patagonie,“ těší se vítěz loňského Světového poháru ICF.

Singlkanoistka Tereza Fišerová pociťuje stoupající úroveň závodnic ve svojí kategorii. „Cíle si na sezonu nestanovuju a těším se hlavně na závody v Troji, kde bude skvělá atmosféra. Dá se říct, že ta Evropa bude pro nás trochu důležitější než svět. I když je sice mistrovství světa trochu náročnější, asi by mě medaile z Troje potěšila víc,“ řekla Fišerová. „Jsem velmi zvědavá na první nominační závody a na to, kam se všechny holky posunuly. Ta úroveň bude určitě někde jinde, než to bylo před dvěma lety. Každá singlířka cítí tu olympijskou atmosféru a soustředí se víc na singlkanoe, než to bylo předtím. Například taková Terka Knéblová z Olomouce může být velkým talentem,“ dodala svěřenkyně Lukáše Kubričana. Kromě startů na singlkanoe ale nevynechá ani start v obnovené kategorii C2 mix s Jakubem Jáně.

Těšit se můžeme i na kategorii C2 mužů. Naši současně nejúspěšnější deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler letos oznámili konec profesionální kariéry. Diváci je ale na Trnávce a v Praze můžou podpořit.

Český pohár Skupiny ČEZ 2018 odstartuje na oblíbené a divoké trati na Trnávce při obci Želiv už 5. a 6. května. Souboje o nominaci vyvrcholí v rámci 3. a 4. Českého poháru Skupiny ČEZ v Praze (12. – 13. května) za podpory Hlavního města Prahy a Městské části Praha 7. Korunováni budou i noví mistři České republiky ve vodním slalomu v neděli 13. 5. Soutěže začínají kvalifikacemi v dopoledních hodinách a vyvrcholí finálovými jízdami odpoledne. V rámci sobotního závodu se v Praze pojede Akademické mistrovství ČR.

Vítězové Českého poháru Skupiny ČEZ 2018 budou vždy odměněni peněžními cenami a partner Autotreid operativní leasing letos celkovým vítězům poháru mezi ženami a muži věnuje dokonce dva automobily.

Informace k závodům, fotografie a výsledky budete moci sledovat na stránkách Českého svazu kanoistiky www.kanoe.cz nebo na stránkách ME www.slalomtroja.cz.
Pro aktuální dění a informace sledujte Facebook Český vodní slalom a sjezd nebo instagram Czech Canoe.

Stránky závodů ČP:
www.kanoe.cz/cez

YouTube Live
www.youtube.com/czechcanoe

Online výsledky
Želiv - http://kanoe.cz/cez/trnavka
Troja - http://kanoe.cz/cez/troja

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF