Kanoe.cz

Páté místo na světě je super, vyhodnotila Kudějová a může konečně slavit

kudejova profilPřijela jako obhajující mistryně světa, ale cílem bylo dostat se do finále. Kateřina Kudějová se v sobotu (30.9) v Pau stala pátou nejlepší kajakářkou. Singlkanoisté Gebas a Jáně do finále nepostoupili.

Svěřenkyně trenéra Jiřího Prskavce nebyla s jízdou úplně spokojená. „Nebyla moc dobrá. První jízda – tam mi vycházelo všechno, ale teď jsem nastoupila na špatnou vlnu a nic mi nešlo. Ale jsem spokojená s finále,“ řekla v cíli Kudějová.

kudejova2„Nejelo to už od startu. Už první protivoda byla špatná a vyšla mi fakt špatná voda, protože před tím jsem to jela úplně stejně a vycházelo mi to lépe. Nemyslím, že byla trať těžká. Čekala jsem, že holky budou hrozně kazit a tak to nebylo. Jezdí časy, které jsou pro mě trochu neuvěřitelné. Říkám si, že mám co dělat, ale určitě mi to páté místo trochu zvedlo náladu, je to super,“ dodala.

Po olympijském roce se sezóna sedmadvacetileté reprezentantce nevydařila podle představ. „Nejsem s tím moc spokojená. Ale prostě takhle to je. Někdy to jede a někdy ne. Někdy je prostě horší sezona a někdy lepší. Člověk se musí vždycky zvednout a pokračovat dál.“

Kudejova Katerina K1 zeny SMF MS Francie 1Zatímco kajakáři už mohli slavit, Kudějová musela medailové oslavy vynechat. „Musím říct, že je to fakt strašné. Myslím si, že by se to mělo střídat a příští rok by zase měli dát nás jako první, protože tohle se nedá. Už během kvalifikace jsem se bála, že budu jediná, kdo v sobotu pojede. Naštěstí to dopadlo tak, že jsme jely alespoň tři. Ale stejně to bylo strašné. Už jsme si říkali, že tohle nechceme.“

Teď čeká Kudějovou odlet na Nový Zéland na zimní soustředění. „Takhle jsem si to naplánovala, hrozně se na to těším. Hlavou si odpočinu, bude to jiné. Ne pořád takové to bušení v zimě, bude to odreagování. Odjíždím 16. listopadu a vracím se 12. března. Nebudu ani na Vánoce. Přijede za mnou na měsíc přítel, takže aspoň takhle to budu mít zpestřené. A na leden přijede tréninkový parťák Ondra Tunka s Lukášem Rohanem. Budeme tam spolu tři týdny a pak se přesuneme na soustředění do Austrálie na měsíc a půl,“ prozradila Kateřina.
IVR 7743 Michal Jane a V. GebasSobotní program má ale Kudějová jasný. „Určitě to půjdu oslavit.

V semifinále kategorie C1 mužů obsadil Vítězslav Gebas 19. místo a Michal Jáně semifinálovou třicítku uzavřel.

Foto: Ivana Roháčková

Oficiální stránka: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/pau-2017
Live výsledky slalom: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/pau-2017/rankings-results

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF