Kanoe.cz

Tři zlata a tři bronzy v soutěži týmů. Končí juniorské mistrovství světa v Čunově

C1 u23Nedělní závody hlídek uzavřely mistrovství světa ve vodním slalomu juniorů a závodníků do 23 let v Čunově. V areálu vodních sportů Divoká voda dnes (23.7) přidali čeští závodníci další tři zlaté a tři bronzové medaile do kompletní sbírky.

Zlatou medaili vybojovala trojice kajakářek do 23 let ve složení Amálie Hilgertová, Karolína Galušková a Barbora Valíková.

ceremony„Měly jsme rozhodně respekt z branek 3-4-5 protože při tréninku jsme se tam trochu propíchly. Takže jsme říkaly, že tuto kombinaci pojedeme na jistotu a že si to budeme hlídat, když jsme viděly, jak holky dělají chyb,“ zhodnotila Karolína Galušková.

„Já jsem to možná trochu zdramatizovala, ale naštěstí to vyšlo a jsem ráda, že jsem to nezkazila,“ dodala Amálie Hilgertová.

Nejlepšími hlídkami se staly i týmy singlkanoistů, a to v obou kategoriích (juniorů i do 23 let).

„Jízda byla s lehkými komplikacemi, ale myslím, že se nám všem jelo super. Byla to taková náplast po tom ne úplně vydařeným včerejšku. Ze závodu odcházíme úplně spokojení,“ řekl Matyáš Lhota s medailí na krku za vítězství juniorského týmu ve složení Matyáš Lhota, Vojtěch Heger a Jan Kaminský.

Zlato v kategorii do 23 let vybojovala hlídka kanoistů ve složení Lukáš Rohan, Jan Větrovský a Václav Chaloupka.

Bronz vybojovali juniorští kajakáři ve složení Tomáš Zima, Josef Žížala a Jan Bárta. A také oba ženské týmy v kategorii C1.

K1 muzi jun 3Šéftrenér reprezentace Jiří Kratochvíl zhodnotil šampionát jako velmi náročný. „Byl to velmi dlouhý šampionát s nabitým programem. Závody trvaly se šest dní, ale pokud bych to měl krátce zhodnotit, tak si myslím, že to byl šampionát úspěšný a přinesl celou řadu medailí i titulů. Nekteré medaile byly velice překvapivé, někteří závodníci asi nebyli úplně spokojení, ale jsme rizikový sport, takže když nepřijede jedna vlna, jeden záběr, a je zle. Ale nakonec můžeme závody hodnotit pozitivně – zvítězili jsme opět v soutěži národů. Jak z hlediska medailí, tak z hlediska bodového umístění jsme na prvním místě ze zhruba 50 zúčastněných zemí, takže to první místo je docela cenné,“ řekl šéftrenér Kratochvíl.

ceremony nedele 5Závodníci kromě medailí ze závodů týmů odnášejí osm individuálních medailových umístnění.

Pro aktuální informace sledujte náš Czech Canoe instagram i facebook https://www.facebook.com/CzechCanoe/

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/bratislava-2017/rankings-results

ceremony nedele 2Foto: Alena Ceplová

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF