Kanoe.cz

Štěpánka Hilgertová v Troji vítězí, Prskavec potvrdil formu

hilfertova medaileŠestým závodem Českého poháru Skupiny ČEZ pokračovaly vodácká klání na umělé slalomové trati v Praze – Troji. Zároveň se rozdaly tituly závodníkům do 23 let.

Pořadí mezi kanoistkami se oproti sobotnímu republikovému šampionátu trochu promíchalo. Na první místo i v rámci M-ČR do 23 let vystoupala stříbrná z ME v Tacenu Tereza Fišerová, která za sebou nechala i včera stříbrnou a bronzovou Gabrielou Satkovou a Evou Říhovou. Mistryně ČR Monika Jančová brala až 8. místo.

Rychlou jízdu mezi singlkanoisty bez jediné chyby předvedl včera stříbrný Václav Chaloupka s časem 90,46. Vybojoval tak i republikový titul do 23 let. Za ním se dotahoval čerstvý seniorský mistr Lukáš Rohan a bronz si dnes připsal Jan Větrovský.

Olympionici z Ria a bronzoví evropští medailisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem dnes mezi deblkanoisty nezaváhali a připsali si cenné body za vítězství. Druzí dojeli bratři Tomáš Heger – Vojta Heger, kterým patří republikový titul do 23 let, a třetí Koplík s Vrzáněm.

Nejlepší kajakářkou byla v neděli Štěpánka Hilgertová, která se historicky poprvé v rámci Českého poháru Skupiny ČEZ postavila na stupně vítězů s neteří Amálií, která dojela druhá, ale v kategorii U23 zvítězila. Třetí místo patří Veronice Vojtové. „Když jsem dojela, tak jsem byla trochu zklamaná, protože jsem myslela, že mi to nebude stačit. Jinak jsem ale s jízdou byla spokojená, a pak když to klaplo na bednu s tetou, tak jsem byla nadšená, konečně se nám to povedlo! Navíc jsem se dobře naladila na svěťák, takže pro mě úplně skvělý den,“ přiznala Amálka.

Starší z klanu Hilgertových si také spravila náladu z posledních dnů. „Mám velkou radost z toho, že jsme s Amálkou byly na stupni vítězů – už jsme se o to pokoušely tolikrát, ale vždy, když jela dobře, tak jsem to pokazila, anebo naopak. Tento výsledek jsem po Tacenu a včerejším šampionátu určitě potřebovala. Potvrdilo se mi, že natrénováno mám, jen v závodech mi to nějak nejelo, takže se mi to snad konečně podařilo vypudit z hlavy. Nevyvíjela jsem na sebe už takový tlak, jako včera, nic jsem si od jízdy neslibovala. Po první jízdě to tak dobře nevypadalo, protože jsem postupovala až z 10. Místa, ale potom to vyšlo“ řekla Štěpánka Hilgertová.

Mezi kajakáři se opět dařilo Jiřímu Prskavcovi: „Celý víkend byl velmi povedený, ale forma z ME už pomalu doznívá. Cítil jsem to hlavně v závěru tratě, kdy jsem už fakt nemohl. Ale jinak jsem to odjel dobře, až jsem byl překvapený. V sobotu se mi nepovedla první jízda, kde jsem byl nekoncentrovaný a udělal dva šťouchy. Ale potom jsem už jel přesně to, co jsem chtěl a povedlo se,“ řekl Prskavec.

V mixu na deblkánoe zazářila tak jako i v sobotu dvojice Tereza Fišerová s Jakubem Jáně.

Výsledky: http://live.results.cz/schedule.php?event=201733CPStroja

Výsledky MČR U-23:
K1 muži
1. Tomáš Zima
2. Jan Bárta
3. Jiří Vašina

K1 ženy
1. Amálie Hilgertová
2. Barbora Valíková
3. Sabina Foltysová

C1 ženy
1. Tereza Fišerová
2. Gabriela Satková
3. Eva Říhová

C1 muži
1. Václav Chaloupka
2. Lukáš Rohan
3. Jan Větrovský

C2 muži
1. Tomáš Heger – Vojta Heger
2. Albert Kašpar – Vojta Mrůzek
3. Jan Mrázek – Tomáš Rousek

Aktuální pořadí soutěže o auto od AutoTreidu:

Videozáznamy jízd: www.dartfish.tv/czechcanoe

Live YouTube přenos: www.youtube.com/czechcanoe

Český pohár Skupiny ČEZ ve vdoním slalomu: www.kanoe.cz/cez

 

 

 

 

 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF