Kanoe.cz

Štěpánka Hilgertová bude startovat na ME v Tacenu

trnavkasobotadoposocsite 32Už se takřka smířila s tím, že si o medaile z evropského a světového šampionátu letos nezajezdí. Kajakářská legenda Štěpánka Hilgertová dostala ale nečekanou šanci. Čtvrtá v české nominaci závodů na Trnávce nakonec na ME v Tacenu nahradí studentku Karolínu Galuškovou.

„V pondělí jsme dostali informaci, že Karolína Galušková ze studijních důvodů nebude startovat na ME a z uvedeného důvodu ji pro tyto závody nahradí Štěpána Hilgertová,“ informuje šéftrenér vodních slalomářů Jiří Pultera. To nečekaně otevřelo dvojnásobné olympijské vítězce dveře na Evropském šampionátu ve slovinském Tacenu. Původně měla startovat až na letos prvním Světovém poháru v Praze – Troji (16-18.6).

„Musím se přiznat, že mě to hrozně zaskočilo,“ řekla po oznámení Štěpánka Hilgertová. „Sice se říkalo, že má Kája nějaké zkoušky, ale nikdo mi na schůzce reprezentace nic neříkal, takže jsem tomu nevěnovala pozornost. Pro mne byl trochu i šok, že se mi povedlo vyjezdit z toho čtvrtého místa ty světové poháry. Po sobotě jsem totiž byla už hodně nalomená a vnímala jsem to tak, že letos pro mě sezóna už skončila. Nedělní výsledek na Trnávce byl určitě opět povzbuzením a takovým znovu nastartováním. Myslela jsem, že ale budu startovat až v červnu v Troji a budu mít čas trochu si orazit a pořádně se na světové poháry připravit.“

O nominaci na ME se dozvěděla v pondělí takřka náhodou. „Až když jsem se loučila se šéftrenérem Jirkou Pulterou, tak na mne zavolal: A víš o tom, že jedeš tu Evropu? Počítáme s tebou. Takže to byl určitě šok a překvapení,“ směje se první dáma českého vodního slalomu.

„Určitě tu hozenou rukavici zvednu, ale musím si to teď v hlavě trochu srovnat, abych se mohla na závody soustředit. Na soustředění s týmem teda tento týden nepojedu, ale na druhou stranu, Tacen jsem jela už hodně krát. Je to hodně speciální voda a kromě místních na ní nikdo moc jezdit neumí. Teď bude nejdůležitějsí nastavit si hlavu opět do reprezentačního módu,“ dodává Hilgertová.

Foto: Adam Svoboda

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF