Kanoe.cz

Kanoista Michal Jáně vítězem prvního SP ve vodním slalomu v Itálii

Michal JanePrvní z letošní série Světových pohárů ve vodním slalomu v italské Ivree odstartoval úspěchem pro české kanoisty. Mezi muži si připsal cenné vítězství singkanoista Michal Jáně. V nové disciplíně slalom cross zvítězil kajakář Vavřinec Hradilek a stříbro bral Vít Přindiš.

Kanoista Michal Jáně zopakoval bezchybný výkon ze semifinále Světového poháru také v jízdě o medaile a nechal za sebou znovu všechny soupeře. Na osmém místě pak dojel Tomáš Rak, který se v jízdě nevyhnul dvěma trestným vteřinám.

Monika Jancova„Bylo to dnes super. Od začátku se mi tady jezdí dobře. Voda mně tady strašně bavila a jsem z této lokality nadšený. Je to sice docela náročné, voda má sílu, není to jako v Troji, je to o hodně silnější. Ale trať nebyla extrémně těžká, taková přiměřená. Ale byla to hezká voda, a když se člověk dokázal hezky sklouznout, tak to jelo dobře a dalo se na tom vydělat,“ řekl vítěz Světového poháru v Ivree. Michal Jáně si tak spravil chuť po nevydařené olympijské nominaci a další start ho čeká o dva týdny na SP v Pau.

Podmínky v místě závodu se českému kanoistovi líbí. „Trať je tady na začátku takového údolí. Hory tu stále drží mraky, počasí se dost mění. Celý týden se střídal déšť se sluncem a nedalo se to moc předpovídat, jak bude. Vypadalo to, že na závody bude pršet, ale nakonec to bylo bez deště a bylo i docela teplo,“ řekl Jáně.

Premiéra kayak crossu v programu Světového poháru dopadla pro české barvy na jedničku. Po tom, co se mezi kajakáři nevešel do finále stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek, který zajel až třináctý čas, šestnáctý Vít Přindiš ani devatenáctý Luboš Hilgert, tak si v crossu Hradilek připsal zlato a Přindiš stříbro. Mezi ženami kajakářkami vybojovala v crossu bronz Amálie Hilgertová.

„Cross měl několik organizačních mušek, ale na těch se zapracuje a vše bude super. Na to, že to byl první závod, se to povedlo a navíc bylo na břehu strašně moc lidí, skoro víc než na slalomu,“ vyhodnotil stříbrný v kayak crossu Vít Přindiš. „S Vávrou jsme si trochu spravili chuť po nepovedeném semifinále a pěkně jsme si to rozdali ve finále, kde mě moje technická chyba stála vítězství, ale boj to byl skvělý. Už se těším na další závod do Sea, tím teď myslím jak slalom tak cross,“ řekl Přindiš.

„Osobně se mi to hodně líbí,“ zhodnotil šéftrenér vodních slalomářů Jiří Pultera. „Jediná chybička byla, že to bylo trochu zdlouhavé. Mohlo to víc odsýpat. Ale myslím, že se to povedlo, i když jsem měl ze začátku obavu, protože rampa byla dost vysoká a dopad dost úzký. Zejména pro holky to mohlo být nebezpečné. Ale nakonec to všichni zvládli dobře,“ zhodnotil Pultera. „Vítězství Vávru a stříbro Vítka je perfektní. A celkově mě ty výsledky s takovým trochu omlazeným týmem docela překvapují. Všichni postoupili do semifinále, což není úplně obvyklé.“

Kanoistka Monika Jančová obsadila po dvou dotecích branky páté místo, z vítězství se radovala Australanka Jessica Foxová. Kajakář Ondřej Tunka dostal padesátisekundovou penalizaci za neprojetí branky, což ho odsunulo na desáté místo.

V neděli začínají boje o postup do finále v 10:00, finále zahájí v 13:02. Finálové boje ve slalom crossu zahájí v neděli v 15:30.

Živé výsledky: http://www.canoeicf.com/results-pages/2016-icf-canoe-slalom-world-cup-1

Foto: Alena Ceplová

Canoe ICF

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF