Kanoe.cz

1. závod CNAWR rodeo tour 2011 v Kadani

Druhý květnový víkend se v Kadani uskutečnil první závod Cnawr Rodeo Tour a zároveň jedna z posledních prověrek před nadcházejícím Mistrovstvím světa v rodeu na divoké vodě, které se koná za měsíc v německém Plattlingu. Závodu se zúčastnilo téměř šedesát závodníků a do Kadaně se sjeli z šesti zemí.


Létající barevné lodičky a krutohusto triky borců a borkyň nemohli chybět. Spot byl plný od pátečního odpoledne. Soutěžilo se v šesti kategoriích a zatímco při sobotní kvalifikaci byl playspot celkem hodný, na nedělní finále se změnil v pulzující peklo. Singlíři, jejichž kategorie začínala, měli co dělat, aby vůbec do válce najeli. Nakonec ovšem stejně předváděli triky nad kterými se tajil dech. (teda alespoň mě) Na stupni nejvyšším stanul s 233,39 bodů Jan Liska alias Zoid, druhý skončil Jan Choutka s 90 body a třetí Lukáš Červinka s 86,67 body.

Následovala kategorie juniorů ve které zářil drdatý borec Jan Klaus s 215 body, druhý byl Jan Havelka (113,33 bodů) a bronz získal pankáč Martin Maxa (101,67 bodů).

Holčičkám ujela s 235 body slovenská závodnice Nina Halašová. Druhé místo vybojovala Lenka Borovičková (141,67bodů) a třetí příčku (v Kadani třetí kámen) obsadila Kateřina Migdauová (113,33 bodů)

Dramatický byl souboj i v kategorii začínajících jezdců youngsters. Nejméně dva týpci zajeli své jízdy tak dobře, že v příštím roce, už jim rozhodčí nejspíš nedovolí startovat za youngstery. Tomáš Andrle i Martin Hlaváček zajeli totiž oba jízdy za 200 bodů. Nakonec vyhrál druhou nejlepší jízdou Tomáš Andrle (103,33 bodů), druhý skončil Martin Hlaváček (46,67 bodů) a třetí místo vybojoval Vojtěch Lukeš (140 bodů)

A nakonec finálová královská kategorie chlápků. I tady byly výkony velmi vyrovnané a kevlarové lodičky létaly vodou i vzduchem. První místo patřilo tradičně české jedničce Honzovi Špindlerovi (723,33 bodů), který zajel výbornou první jízdu. Na druhém místě skončil polský borec Bartosz Czauderna (663,33 bodů), který si letos osedlal kravičku a jeho druhá jízda byla opravdovou symfonii triků. Bohužel na Špindlíka nestačila. Bronz opět patřil českému závodníkovi, Jirka Langer (na plastové lidi) vydobyl třetí příčku s jízdou za 286,67 bodů.

Díky patří všem organizátorům, všem závodníkům a vůbec všem – protože v Kadani byla báječná atmosféra a tu dělají prostě všichni.

 

Autor článku: Martina Kuncová
Foto: Pavla Bínová
 

 

Facebook CNAWR