• Úvod
  • zprávy
  • Tým Mars Svratka / Pivovar Litovel je vítězem Free Litovel Bobr Cupu 2015

Tým Mars Svratka / Pivovar Litovel je vítězem Free Litovel Bobr Cupu 2015

logo bobr nejmensiPo dvou hodinách a šesti minutách dopádloval jako první do cíle Tomáš Slovák a vybojoval na závodě Free Litovel Bobr Cup 2015 zlato pro tým Mars Svratka / Pivovar Litovel. Náskok Slováka na Kamila Mrůzka, který v poslední disciplíně útočil na první místo činil nakonec 23 sekund. „Závod byl hodně těsný. Kamil mě stahoval a tak to byl souboj do posledního metru. Poslední dva kilometry jsem se na vodě i několikrát otáčel, ale nakonec se mi povedlo udržet náskok a je z toho vítězství. Hlavně bych chtěl poděkovat parťákům z týmu, kteří to skvěle rozjeli a dovezli mi náskok," hodnotil v cíli závod Slovák.

Vítěznému týmu to nadějně začalo už v běhu. V úvodní disciplíně doběhl stříbrný při své premiéře na Bobru Jan Janů a předával průběžně druhý svému cyklistovi Marku Rauchfussovi. „Závod se mi moc líbil, i brody byly fajn. S Lukášem Olejníčkem, jsme tahali a dokázali jsme utéct zbytku soupeřů. V závěru mi sice Lukáš trochu utekl, ale bylo to skoro v kontaktu, takže jsem maximálně spokojený," usmíval se po doběhu Jan Janů z týmu Pivovar Litovel / Mars Svratka.  V tu chvíli bylo ve vedení trio X-park Františkov. Lukáš Olejníček předal s náskokem sedmi sekund Ondřeji Fojtíkovi. Za první dvojicí už zela značná díra minuty a půl.

Tym Jamajka 2015 A Berka

K Bobr Cupu patří i crazy týmy, letos třeba Jamajčani (Foto: Aleš Berka)

V MTB části zajel nejlepší čas Jiří Novák z OpavaNetu. Novák dokonce posunul své družstvo před Ondřeje Fojtíka z třetího na druhé místo. Na Rauchfusse ale ani skvělý výkon borce z OpavaNetu nestačil a druhý nejlepší biker dne Rauchfuss předával kajakáři Tomáši Slovákovi s náskokem čtyřiceti vteřin před OpavaNetem. Průběžně druhý tým však měl na posledním  úseku těžký kalibr v podobě osminásobného vítěze Bobr Cupu kajakáře Kamila Mrůzka. „Jsem rád že se mi povedlo ujet Ondrovi Fojtíkovi a dovezl jsem Tomášovi náskok. Jirka Novák zajel skvělý závod, ale já věřím našemu kajakáři, že to udrží a budeme slavit zlato," prohlásil po dojezdu cyklistického úseku Rauchfuss. Naopak Jiří Novák favorizoval svého finišmana Mrůzka: „Kamil je výbornej, takže doufám, že se ještě posune o jedno místo a bude z toho v cíli titul," usmíval se Jiří Novák.

Na vodě se ale nakonec žádné velké drama neodehrálo. Tomáš Slovák sice ztratil z vedení šestnáct sekund, ale vítězství uhájil a potřetí v kariéře mohl v cíli Free Litovel Bobr Cupu slavit zlato. Mrůzek se musel spokojit se stříbrem a bronzovou jízdu týmu X-park Františkov dotáhl kajakář Adam Satke. „Dalo se čekat, že na předjetí Tomáše Slováka mít nebudu. Všechny závody jsme letos odjeli v pěti sekundách, takže by Tomáš musel snad zlomit pádlo, abych ho ještě porazil. Druhé místo je ale skvělé a taky organizace závodu byla letos luxusní, takže paráda," usmíval se Mrůzek.

Slovak Finisman vitez

Vítězný tým dovezl do cíle kajakář Tomáš Slovák (Foto: Aleš Berka)

V ženské kategorii vyhrál tým VW / Autocentrum Olomouc ve složení Radka Churáňová (běh),  Hana Ježková (MTB) a Kateřina Vacíková (kajak). Nejlepší ženy dosáhly na výborné 29. místo v celkovém pořadí.  V rámci tradice se i letos závodu zúčastnilo několik recesistických týmů v převlecích jako třeba trojice s názvem Šmoulové. Závod Free Litovel Bobr Cup totiž není jen elitní soutěží pro reprezentanty, ale je to sportovní akce, kterou si mohou užít všichni a to letos potvrdilo celkem 227 tříčlenných týmů, které se v Litovli postavily na start.

Video ze závodu které se promítalo přímo v Litovli po vyhlášení výsledků najdete na faceboouku Bobr Cup. Obsáhlejší reportáž vysílá ve čtvrtek v 13:15 na programu ČT sport Česká televize a po jejím odvysílání záznam najdete i na webu iVysílání České televize.