• Úvod
  • zprávy
  • Tým Kajakáři Dukla ovládl potřetí za sebou vodácký turnaj Troja Florbal Cup 2017 – Memoriál Michala Makovského

2017Tým rychlostních kanoistů z Dukly dokázal stejně jako v loňském roce porazit ve finálovém utkání domácí tým slalomářů USK „M“. Vyrovnaný zápas letos nedospěl do samostatných nájezdů a Kajakáři se radovali z výhry 5:4 a zkompletovali tak jako první tým v historii turnaje „zlatý hattrick“.  Přítomné diváky nadchlo nasazení obou týmů, které drželi po celý zápas i přes celodenní námahu. Hosté z Dukly dokázali soupeřům v jednu chvíli odskočit na rozdíl tří branek a v prvním poločase dominovali na hřišti. Domácí tým však nic nezabalil a v druhé půli tlačil soupeře, ale na srovnání skóre to nestačilo.

V zápase o bronzovou pozici nastoupili proti sobě tým Zezadu a Kotva Bráník. Stejně jako finálové klání i tenhle zápas byl napínavý až do úplného konce a kvůli nerozhodnému stavu dospěl až do samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější kluci z týmu Zezadu a díky výbornému výkonu gólmana Filipa Kořínka mohou slavit třetí místo.

Na turnaji, který se letos hrál netradičně celý pouze v sobotu, se představili i aktuální bronzoví medailisté z olympijských her slalomář Jiří Prskavec a dva členové úspěšného čtyřkajaku Lukáš Trefil za Kajakáře Dukla a Dan Havel, který reprezentoval Splašený Lenochod. Jubilejní 10. ročník nepřilákal do trojské tělocvičny tolik týmů, na kolik jsme byli zvyklí z minulých let. Doufáme, že příští rok se sejdeme opět v podobném termínu v hojnějším počtu a pokusíme se ukončit nadvládu Kajakářů Dukla.