Kanoe.cz

České kajakářky na světovém poháru v Tacenu na finále nedosáhly

Letos poprvé zůstal český vodní slalom na světových pohárech bez finálové účasti. Notně obměněný a omlazený tým v Tacenu zůstal před branami závěrečných jízd o medaile. Jediná česká deblovka Jakub Vrzáň - Tomáš Koplík uvízla už v kvalifikaci, když v pátek obsadila první nepostupové 21. místo. Zbytek českých lodí dojel v dnešním semifinále.

Nikdo z mladé trojice kajakářek nedokázal postoupit dál. Nejlépe dopadla čtvrtá žena letošního mistrovství Evropy Eva Ornstová, která na náročné trati obsadila patnácté místo. Nejmladší Češka Karolína Galušková chybovala při průjezdu bránou číslo tři a obsadila osmnáctou pozici a Veronice Vojtové patří místo 26.

Výsledky čtvrtého závodu světového poháru dnes ve Slovinsku postihla událost, která se musí označit za výjimečnou. Závěrečné jízdy kajakářek a deblkanoistů o medaile se odjely podle plánu, posléze však obě finále byly zrušeny kvůli manipulaci s vodou, která se během závodu měnila a vše se opakovalo. V druhém pokusu se výsledky notně pozměnily a oči pro pláč zůstaly především rakouské kajakářce Oblingerové-Petrersové a slovenské deblovce bratranců Škantárových, kteří původně měli brát zlato. Napodruhé však Rakušanka klesla na čtvrté místo a Škántaři skončili až šestí. Naopak druhé finále vyšlo Australance Foxové, která zopakovala výkon ze semifinále a po vítězství v  singlu žen ovládla i kategorii kajakářek. Díky výhře ve čtvrtém závodě SP se mladá slalomářka posunula do čela průběžného pořadí disciplíny a momentálně vede jak v kajaku tak i singlkánoi žen. Výrazný progres zaznamenali také Francouzi Klauss - Peche a vítězstvím si výrazně upevnili vedení v celkovém pořadí světových poháru. Na opakování finálových jízd si nemohli stěžovat ani domácí. V původních výsledcích figurovali Slovinci až na pátém (kajakářka Kragejlová a deblíři Taljat - Božič) a šestém místě (kajakářka Terčejlová). V konečných výsledcích se po opakování jízd posunuli domácí slalomáři na stupně vítězů. Taljat s Božičem i Terčejlová brali v Tacenu bronz a navázali na včerejší úspěchy svých reprezentačních kolegů.

Kvůli problémům s vodou organizátoři museli zrušit odpolední hlídky a české kajakářky tak nedostaly šanci spravit si  chuť v závodě družstev. Příští týden se na kanále v Bratislavě rozhodne o konečném pořadí světových pohárů v této sezoně a pro český tým, který bude na Slovensku v silnější sestavě, to bude poslední  mezinárodní měření sil s konkurenty před zářijovým mistrovství světa v Praze.

Výsledky SP:
http://events.slalom.canoeicf.com/live-results-page
Průběžné pořadí SP v roce 2013: http://events.slalom.canoeicf.com/standings/standings-2013

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia