Kanoe.cz

Mimořádně obtížné mistrovství Evropy slalomářů U18 a U23 v Bourg St. Maurice

Další z mnoha velkých mezinárodních akcí čeká v příštích dnech naše vodní slalomáře. Ve francouzském Bourg Saint Maurice na mimořádně obtížné trati se budou rozdávat evropské tituly juniorům a třiadvacetiletým. Trať, na které se jelo o seniorské tituly mistrů světa v roce 2002 je pravděpodobně vůbec nejtěžší slalomovou tratí, na které se kde závodí.

Organizátoři alespoň garantují snížený průtok 22m3/s a také se rozhodli pro dvě různé tratě, které se během závodů na divoké řece Isére pojedou. Všechny kvalifikační jízdy a celé závody singlkanoistek se odjedou na spodní, jednodušší trati, která začíná v druhé polovině slalomového areálu a zde se bude rovněž bojovat o medaile v závodech družstev. Semifinálové a finálové boje však proběhnout na horním úseku s mimořádným spádem, rychlostí proudu a silnými válci. Minimálně pro juniory to bude výzva, jak si poradit s těžkým terénem.  Pro české juniory  zvyklé závodit na tratích ve Špindlerově Mlýně a pod Lipnem, by to však neměl být až takový problém. „Je zde akreditováno 24 nebo 25 zemí, takže konkurence je velmi dobrá. Nejsem si ale jistý, že závodit na horním úseku je nejlepší tah. Pro juniory by kvalifikační  trať byla asi ideální. Mám trochu obavy, že nahoře uvidíme většinu jízd „na sjetí" a nebude se tolik závodit, jako by tomu bylo na jednodušším úseku. Pro nás, by to však neměl být velký problém a věřím, že naši závodníci si s tím poradí," věří v úspěch českých lodí šéftrenér juniorů Jiří Kratochvíl.

Část českého týmu v Bourg Saint Maurice (foto: Alena Ceplová)

Závody mistrovství Evropy U18 a U23 začínají ve středu kvalifikacemi kategorií U23 a juniorek na singlkánoích. Ve čtvrtek ME pokračuje kvalifikacemi zbylých juniorských disciplín. Druhý soutěžní den vyvrcholí na spodní trati finálovými jízdami singlkanoistek U18 i U23. V pátek se už na horním úseku pojedou semifinále a finále U23. V sobotu se o medaile utkají junioři. Na neděli se ME vrátí opět na spodní trať, kde se o cenné kovy utkají tříčlenné hlídky. V českém týmu nebudou chybět úspěšní slalomáři z nedávného MS včetně individuálních mistryň světa - Kateřiny Kudějové (K1Ž U23) a Amálie Hilgertové (K1Ž U18). Naopak Lukáš Rohan s Adamem Svobodou (mistři světa U23 v kategorii C2), kvůli nemoci zadáka do ME neodstartují. Lukáš Rohan se tak pustí do bojů pouze na singlu mezi juniory a spolu s Martinem Říhou zaklekne do deblovky v závodě družstev U23. Do vln Isére se nespustí ani aktuální mistr Evropy mezi seniory na kajaku Jiří Prskavec, který se připravuje na zářijové MS a v českém týmu ho v Bourgu nahradí Zdeněk Ornst. Chybět však nebudou další medailisté z nedávného MS U18 a U23 z Liptovského Mikuláše. Ve francouzském Bourg Saint Maurice se Češi budou snažit i přes několik absencí  vyrovnat mimořádně úspěšné mistrovství světa.

Živé výsledky naleznete na adrese:
http://www.123result.com/Live.aspx?EventId=294&User=siwidata&Season=CS_2013&Federation=ECA&PDF&Stream1=Bourg13_Odd&Stream2=Bourg13_Even

Zahajovací ceremoniál ME U18 a U23 ve francouzském Bourg Saint Maurice (foto: Alena Ceplová)

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia