Kanoe.cz

Prskavec a Kudějová budou obhajovat světové tituly. Na nejcennější medaile mají i další Češi

V Liptovském Mikuláši se od zítřka bude bojovat o tituly mistrů světa ve vodním slalomu ve věkových kategoriích juniorů a U23. Areál Ondreje Cibáka pod Tatrami je dobře znám českých kanoistům, což však není hlavní důvod, proč budou Češi patřit k velkým favoritům celého šampionátu.

Tím nejdůležitějším faktorem, který pasuje českou reprezentací na čelní místo v medailových prognózách, jsou výsledky, kterých naše lodě v poslední době dosahují. Kajakáři Jiří Prskavec a Kateřina Kudějová budou na Váhu obhajovat historicky první tituly mistrů světa, které vyjeli loni v americkém Wausau. V momentálním hodnocení světového poháru pak Prskavec a dvojice deblířů Jonáš Kašpar – Marek Šindler a Ondřej Karlovský – Jakub Jáně figurují vůbec nejvýše ze všech závodníků, kteří na Slovensko přijeli bojovat o světové medaile v kategorii do třiadvaceti let. Zmíněného Prskavce a Karlovského s Jáněm navíc zdobí medaile ze seniorského mistrovství Evropy, které se na začátku června jelo v polském Krakově. I přes skvělé výsledky v této sezoně to však naši závodníci nebudou mít v žádném případě jednoduché. „Celkem se prezentovalo 45 zemí a díky tomu, že se jedná o dvě kategorie, tak to bude historicky největší závod. Celkově bude přes 500 startů a jsou tu některé opravdu hodně exotické země,“ hlásí z Liptovského Mikuláše šéftrenér českých juniorů Jiří Kratochvíl.  K velkým favoritům na nejvyšší umístění patří v Lipťáku i Kratochvílova svěřenkyně Karolína Galušková, která v závodě kajakářek před rokem podlehla na MS pouze Australance Jessice Foxové. Australská stříbrná medailistka z olympiády v Londýně je v Lipťáku soupeřkou pro Kateřinu Kudějovou a další závodnice U23 a tak bude chtít Galušková po dvou světových stříbrech a loňském evropském titulu dosáhnout na premiérový titul z mistrovství světa. Černým koněm by v závodě singlkanoistek mohla být všestranná Martina Satková, která si v neděli přivezla tři individuální tituly juniorské mistryně světa ve sjezdu z rakouského Loferu. V závodě singlířek to však nebude vůbec jednoduché. Ve startovní listině juniorek je celkem 32 závodnic a nechybí ani nedávná vítězka světového poháru z Cardiffu Britka Woodsová. Poprvé se na mezinárodní scéně představí i mladší sestra fenomenální Australanky Jessicy Foxové Noemie. Dnes odpoledne už byla odhalena kvalifikační trať, kterou stavěla rodačka z Liptova a dvojnásobná olympijská vítězka Elena Kaliská. „Trať, kterou Elena postavila, není nijak náročná. Na kvalifikaci to tak má být a myslím, že je dobře, že tam nejsou nějaké záludnosti. Kdo na to má, ten by si to v kvalifikaci měl odjet,“ hodnotil úvodní trať pro MS juniorů a U23 Kratochvíl. 


Adeptů na medailová umístění je v českém týmu daleko více. V českých barvách pojede obhájkyně světového stříbra v závodě singlkanoistek U23 Monika Jančová. Na startu bude i juniorský singlkanoista Lukáš Rohan, který si loni odvezl z USA stříbro v závodě deblkanoistů a obsadil osmé místo mezi singlíři. Jako obvykle je však mnohem složitější odhadnout výsledky juniorských závodníků, kteří ještě za sebou na mezinárodní scéně nemají žádné měření sil se soupeři. Středa a čtvrtek budou patřit kvalifikačním jízdám. V pátek se v areálu Ondreje Cibáka odjedou semifinálové jízdy a boje o medaile v individuálních závodech i soutěžích družstev se rozhoří o víkendu.


Stránky MSJ a U23 v Liptovském Mikuláši:
http://slalom-juniorwm.icf.kunden.team23.de/sk/%C3%BAvod

Živé výsledky včetně video přenosu na stránce:

http://events.slalom.canoeicf.com/live-results-page

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia