Kanoe.cz

Ježek s Prskavcem šestí na světovém poháru v Augsburgu a průběžně jsou na pódiu

Jedno čtvrté a dvě šestá místa si dnes v individuálních kategoriích připsali na své konto čeští vodní slalomáři při světovém poháru v německém Augsburgu. V odpoledních závodech hlídek byli nejblíže medaili kajakáři, kteří dojeli čtvrtí, bronz jim unikl o pouhé tři setiny sekundy.

Blízko cenným kovům byly i české lodě v závodech jednotlivců. Stanislav Ježek dosáhl ve finále mezi singlkanoisty druhého nejlepšího času, jenže dva ťuky byly moc a Standa se propadl na konečné šesté místo. Výbornou formu potvrdil Slovák Matěj Beňuš, který se zatím ve všech letošních velkých mezinárodních závodech umístil na stupních vítězů. Před týdnem podlehl Beňuš velmi těsně pouze Ježkovi, dnes musel strávit porážku od svého reprezentačního kolegy Alexandra Slafkovského a stejně jako v Cardiffu bral stříbro. Po druhém závodě světového poháru si Ježek s Beňušem prohodili pořadí v celkovém hodnocení disciplíny. Náš borec nyní z druhého místa ztrácí na vedoucího Beňuše dva body. V mužském kajaku se do finálové desítky probojoval také jeden vyslanec České republiky. Stabilní výkonnost potvrdil šestým místem Jiří Prskavec, který tímto výsledkem poskočil na průběžné třetí místo. Také Prskavec se mohl umístit výše, jenže i dvojnásobný mistr Evropy se dvakrát nevyhnul vytýčeným brankám. „Bohužel se dvěma ťuky se v silné konkurenci moc nejde prosadit. Jak Standovi, tak i Jířovi to dnes bohužel na medaili nevyšlo, ale ještě máme před sebou jeden den, tak uvidíme,“ litoval doteků českých reprezentantů šéftrenér Jiří Pultera.  Kromě našeho mladíka jsou ve formě také němečtí kajakáři. V Cardiffu se tři Němci vešli do první čtyřky a dnes se celá domácí čtveřice vtěsnala do nejlepší osmičky. Vítězem se stal Paul Boeckelmann, který na místním kanále loni získal evropské stříbro. Stejně jako ve waleském Cardiffu před týdnem, je druhý Sebastian Schubert, který se tímto výsledkem posunul do čela seriálu světových pohárů 2013. Vavřinci Hradilkovi se opět nepodařilo postoupit do finále. Od účasti v nejlepší desítce ho tentokrát dělila pouhá jedna desetina sekundy. Hned za Hradilkem se navíc seřadili další dva Češi. Vít Přindiš skončil dvanáctý a Luboš Hilgert obsadil místo třinácté. „Umístění všech našich závodníků je výborné.  Jířa ve finále a další tři kajakáři těsně pod desítkou  to je hodně dobré,“ chválil Pultera. Překvapivé je jméno třetího muže závodu kajakářů, kterým je celkem neznámý Francouz Mathieu Biazzizo.

Blízko pódiovému umístění byla i Kateřina Hošková, která skončila čtvrtá. Také Hošková nezajela čistou jízdu a stejně jako v případě Prskavce a Ježka ji to stálo medaili. Nejlepší singlířkou dnes byla Australanka Jessica Foxová před druhou Mallory Franklinovou a třetí Kimberly Woodsovou (obě z Velké Británie). Stupně vítězů v Augsburgu mají v ženském singlu stejné obsazení jako před týdnem v Cardiffu, děvčata si pouze na pódiu vyměnila místa. Češi se v Augsburgu účastní i závodů družstev, které před týdnem v Cardiffu vynechali. „Hlídky jsou novinkou letošní série světových pohárů a myslím, že novinkou dobrou. Je to zajímavá soutěž pro diváky a také pro závodníky je plus, že si závod družstev můžou vyzkoušet ještě před mistrovstvím světa. V Cardiffu byl pro nás program nevhodný, závod družstev se jel až v neděli úplně nakonec, ale v Augsburgu je to jinak a zúčastníme se i zítřejší soutěže,“ okomentoval závody družstev Pultera. Bohužel hlídky dnes medaili Čechům nepřinesly. Nejblíže byli kajakáři, kterým bronz ze čtvrtého místa unikl o pouhé 0,03s. 

Výsledky SP v Augsburgu:
http://augsburg2013.worldcup.events.slalom.canoeicf.com/en/race-results/live-results

Zítra finále kajakářek a deblkanoistů živě na programu ČT sport od 11:55

 

 

Partneři ČSK DV


letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů