Kanoe.cz

Češi třetí den šestkrát ve finále mistrovství Oceánie ve slalomu na divoké vodě

Přidána fotogalerie. Po zlatu Štěpánky Hilgertové a stříbru Kateřiny Kudějové v sobotním závodu kajakářek pomýšlely české lodě na úspěch i v nedělním finálovém bloku. Na olympijském kanále v Penrithu bojovala v závěrečných finálových jízdách hned šestice našich slalomářů. 

Mezi nejlepší trio se však žádný z nich neprobojoval. K velkému úspěchu měl blízko kajakář Vít Přindiš, který v semifinále dojel druhý za fenomenálním Italem Molmentim. Ve své poslední jízdě si Přindiš v Sydney vedl výborně a na mezičasu pár branek nad cílem pohodlně vedl, na posledních dvou povodných brankách ale chytl padesátku a bylo po závodě. O nejkvalitnější český výsledek se v Austrálii dnes postarali deblkanoisté. Lukáš Přinda s Janem Havlíčkem dokončili závod jako pátí o jediné místo před další českou lodí  Jonáš Kašpar a Marek Šindler. V nejlepší desítce se umístila ještě jedna česká posádka a to mladá dvojice Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, která v semifinále obsadila druhé místo a ve finálovém kole skončila devátá. Ve finále se představili také dva kajakáři. Kromě Víta Přindiše, který po dvou padesátkách skončil dvanáctý si deváté místo započítává Luboš Hilgert, kterého od lepšího umístění dělily čtyři doteky, které mezi osmnácti brankami posbíral. Poslední českou účastí ve finále bylo vystoupení singlkanoistky Kateřiny Hoškové. Úřadující mistryně světa nedokázala navázat na dobré výkony z kvalifikace a semifinále a ve finále jí patří sedmé místo. Vítězkou singlkanoistického závodu se stala stříbrná ze soutěže kajakářek, domácí Jessica Foxová.


Další velké české naděje pohasly už v semifinálových jízdách. Mezi nejlepší se tak nepodívala ani deblkánoe Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem ani úspěšný kajakář Vavřinec Hradilek. Češi ale na mistrovství Oceánie zanechali velmi dobrý dojem. Kromě dvou umístění na stupních vítězů si odvážejí i dalších sedm umístění ve finálových jízdách.

Výsledky mistrovství Oceánie ve formátu PDF 3. den:
K1 muži:

http://oceania.canoe.org.au/site/canoeing/oceania/downloads/2012/Slalom/Results/2012%20Oceania%20K1M%20total%20Results.pdf

C2 muži:
http://oceania.canoe.org.au/site/canoeing/oceania/downloads/2012/Slalom/Results/2012 Oceania C2M Total Results.pdf

C1 ženy:
http://oceania.canoe.org.au/site/canoeing/oceania/downloads/2012/Slalom/Results/2012 Oceania C1W Total Results.pdf

Fotogalerie z Austrálie od Michala Jáněho:
https://picasaweb.google.com/108874848476191417169/24262OceaniaOpen

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia