Štěpánka Hilgertová vyhrála v silné konkurenci mistrovství Oceánie ve slalomu na divoké vodě.

Na začátku nové, olympijské sezony se řada českých slalomářů připravuje v teplejším klimatu. Mnoho našich reprezentantů zavítalo do Austrálie, kde o víkendu startují na mistrovství Oceánie ve slalomu na divoké vodě.

Šampionát je poslední možností pro kanoisty z Oceánie kvalifikovat se na LOH do Londýna. Možnost změřit svou formu s konkurencí využila téměř kompletní světová špička. Na start se postavilo celkem 21 individuálních olympijských vítězů a mistrů světa včetně těch českých.

V pátek se na olympijském kanále v Penrithu odjely všechny kvalifikační jízdy a dnes se už rozdělovaly medaile v prvních dvou kategoriích. Ačkoliv sezona teprve startuje tak o Češích je slyšet velmi silně. V konkurenci všech hlavních favoritů se naše barvy zatím rozhodně u protinožců neztratily. Ve finále ženského kajaku a mužského singlu se předvedly tři české lodě a hned dvakrát se naši slalomáři postavili na stupně vítězů. V ženském kajaku si Štěpánka Hilgertová čistou jízdou dojela pro zlato a Kateřina Kudějová s jedním dotekem skončila třetí. Mezi naše kajakářky se vklínil pouze velký domácí talent Jessica Foxová. V mužském singlu si finále vyjel Vítězslav Gebas. Český kanoista nakonec se dvěma ťuky obsadil sedmé místo a před sebe pustil pouze po dvou borcích z Francie, Slovinska a Slovenska, mezi nimiž nechyběli ani dva olympijští vítězové Tony Estanguet (vítěz závodu) a Michal Martikán (3. Místo v závodu).

V pátečních kvalifikacích se skvěle představili i další Češi. Druhý dojel kajakář Vavřinec Hradílek a také aktuální mistryně světa v singlkánoi Kateřina Hošková. Do první desítky se vešel i kajakář Luboš Hilgert (10. místo), deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem (7. místo) a také deblíři Lukáš Přinda s Janem Havlíčkem (8. místo). O medailích ve zbylých třech kategoriích (mužský kajak, singlkánoe žen a deblkánoe mužů) se rozhodne v noci z dneška na zítřek.