Kanoe.cz

Štěpánka Hilgertová vyhrála v silné konkurenci mistrovství Oceánie ve slalomu na divoké vodě.

Na začátku nové, olympijské sezony se řada českých slalomářů připravuje v teplejším klimatu. Mnoho našich reprezentantů zavítalo do Austrálie, kde o víkendu startují na mistrovství Oceánie ve slalomu na divoké vodě.

Šampionát je poslední možností pro kanoisty z Oceánie kvalifikovat se na LOH do Londýna. Možnost změřit svou formu s konkurencí využila téměř kompletní světová špička. Na start se postavilo celkem 21 individuálních olympijských vítězů a mistrů světa včetně těch českých.

V pátek se na olympijském kanále v Penrithu odjely všechny kvalifikační jízdy a dnes se už rozdělovaly medaile v prvních dvou kategoriích. Ačkoliv sezona teprve startuje tak o Češích je slyšet velmi silně. V konkurenci všech hlavních favoritů se naše barvy zatím rozhodně u protinožců neztratily. Ve finále ženského kajaku a mužského singlu se předvedly tři české lodě a hned dvakrát se naši slalomáři postavili na stupně vítězů. V ženském kajaku si Štěpánka Hilgertová čistou jízdou dojela pro zlato a Kateřina Kudějová s jedním dotekem skončila třetí. Mezi naše kajakářky se vklínil pouze velký domácí talent Jessica Foxová. V mužském singlu si finále vyjel Vítězslav Gebas. Český kanoista nakonec se dvěma ťuky obsadil sedmé místo a před sebe pustil pouze po dvou borcích z Francie, Slovinska a Slovenska, mezi nimiž nechyběli ani dva olympijští vítězové Tony Estanguet (vítěz závodu) a Michal Martikán (3. Místo v závodu).

V pátečních kvalifikacích se skvěle představili i další Češi. Druhý dojel kajakář Vavřinec Hradílek a také aktuální mistryně světa v singlkánoi Kateřina Hošková. Do první desítky se vešel i kajakář Luboš Hilgert (10. místo), deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem (7. místo) a také deblíři Lukáš Přinda s Janem Havlíčkem (8. místo). O medailích ve zbylých třech kategoriích (mužský kajak, singlkánoe žen a deblkánoe mužů) se rozhodne v noci z dneška na zítřek.

Živé výsledky naleznete na stránce:
http://www.123result.com/live.aspx?user=penrith&season=cs_2012&eventid=OCEANIA2012&MenuID=Results%2F20612%2F17860%2F%2C2012%2F21132%2F0%2F%2CSlalom%2F21133%2F0%2F0

Stránku s odkazy na všechny výsledky naleznete na oficiální stránce šampionátu:

http://oceania.canoe.org.au/default.asp?MenuID=Results%2F20612%2F17860%2F%2C2012%2F21132%2F0%2F0%2CSlalom%2F21133%2F0%2F0

Momenty sportu

Momenty sportu

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia