Kanoe.cz

Hradílek vyhrál finále SP. Ježek triumfoval v celkovém pořadí

Stejně jako před rokem získali čeští vodní slalomáři na domácím Světovém poháru v Praze tři medaile. O nejlepší výsledek našich lodí se postaral kajakář Vavřinec Hradílek, který vyhrál.

Na stejné trati zvítězil také před čtyřmi lety, tehdy však byl v roli outsidera. Tentokrát šel Vávra do závodu jako favorit a svou roli beze zbytku splnil. Druhého Itala Molmentiho, úřadujícího mistra světa, porazil o pouhých pět setin. Třetí dojel v Praze Slovinec Peter Kauzer, který tak uhájil o pouhý jeden bod celkové vítězství v letošním ročníku SP právě před naším Hradílkem. V hodně těžké roli velkého favorita byl i singlíř Stanislav Ježek. Na domácí vodě se od něj čekalo hodně. Útok na stupně vítězů a vítězství v celkovém hodnocení. To první se Jéžovi nepovedlo, to druhé ano. Ježek, vítěz kvalifikace i semifinále v jízdě finálové jednou šťouchl a skončil čtvrtý. Největší konkurent našeho borce v boji o celkový triumf v seriálu SP Slovák Benuš však skončil už v semifinále na 19. místě a to Ježkovi stačilo k celkovému vítězství. Jak Ježek tak Benuš sice nasbírali shodný počet 172 bodů, lepší výsledek ve finále však hovoří v Ježkův prospěch.

Poprvé na bedně při světové akci skončila deblovka Tomáš Koplík – Jakub Vrzáň. Naše posádka dojela v neděli druhá a tímto výsledkem se posunula na celkovou třetí příčku v hodnocení SP. Celkové prvenství v pořadí SP patří Slovákům Hochschornerovým. Vítězové prvního a třetího závodu SP však v Praze propadli a s padesátkou na brance číslo šestnáct skončili už v semifinále jako poslední. O čtrnáct setin uniklo finále dvojici Václav Hradílek – Štěpán Sehnal, čímž přišli o přímý postup na blížící se MS v Bratislavě. Šance se tak otvírá pro Volfa se Štěpánkem, kteří budou na konci srpna pod lipenskou přehradou bojovat o možnost startu na vrcholu sezóny. 

Třetí medaile z trójského kanálu získala singlkanoistka Kateřina Hošková, která dojela druhá za Australankou Lawrencovou. Vítězka Lawrencová si tak pojistila jasné prvenství v celkové klasifikaci SP. Do finálové desítky se probovaly ještě tři české lodě. Luboš Hilgert obsadil v kajaku stejné místo jako singlíř Ježek. Našemu borci chybělo sedmnáct setin na bronzového Kauzera a skončil čtvrtý. O dvě místa níže najdeme dalšího českého kajakáře Jiřího Prskavce, který také útočil na medaili, od té ho připravil ťuk na brance číslo deset. Poslední český zástupce ve finále singlíř Gebas se o lepší než desáté místo připravil padesátkou na šestnáctce. Bohužel bez české účasti bylo finále kajakářek. V semifinále skončily všechny čtyři české lodě. Nejlepší patnáctá dojela Štěpánka Hilgertová. Naše kajakářka zajela vůbec nejrychlejší jízdu dne, jenže tři ťuky ji srazily hodně dolů  a tak bylo finále bez ní. Nejlepší Češka v celkovém hodnocení SP Irena Pavelková obsadila až 22. místo a klesla na konečné páté místo v závěrečném pořadí SP 2011.

Výsledky: http://slalomtroja.cz/cz/live-results

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia