Kanoe.cz

Kajakář Jiří Prskavec šokoval bronzem na Mistrovství Evropy

Osmnáctiletý kajakář Jiří Prskavec je dva roky nejlepším českým juniorem. Po dnešku může říct, že je u nás také momentálně nejlepším seniorem. Ve španělském Seu d’Urgell vybojoval benjamínek české výpravy jedinou individuální medaili a postaral se o největší překvapení celého šampionátu.

Mladičký borec za sebou ve finále nechal taková esa světového slalomu jako Slovince Megliče, Němce Grimma nebo Francouze Lefevra. Do semifinále prošel Prskavec ze šestého místa. Ve finále zajel Jířa čistě, po dojezdu vedl a jen čekal co soupeři. Před našeho mladíka se prosadil fenomenální Ital Molmenti a o půl sekundy byl rychlejší i druhý muž semifinále, domácí Samuel Hernandez. Na startu už zbýval jen vítěz semifinále, pětinásobný mistr světa Fabien Lefevre. Francouzovi šance však shořely velmi rychle, když inkasoval padesátku a měl po nadějích. Mistrem Evropy se stal Molmenti. Prskavec získal bronz a zopakoval třetí místo Vavřince Hradílka z loňského šampionátu na Slovensku. Právě Hradílek byl před závodem pasován na jednu z největších českých nadějí na medaili. Vávra však v semifinále dvakrát ťukl a padl na sedmnácté místo.


Ve finále se představil také singlkanoista Stanislav Ježek a singlířka Kateřina Hošková. Oba dojeli šestí. V semifinále uvízl singlíř Tomáš Indruch, patří mu dvanáctá příčka. Mistrem Evropy v mužském singlu je Tony Estanguet v ženách kralovala jeho reprezentační kolegyně Caroline Loirová.

Česká medailová sbírka se ale bronzem Prskavce neuzavřela. Celkově čtvrtou medaili a třetí kov ze závodu družstev si ze Španělska odváží trojice singlkanoistů Stanislav Ježek, Vítězslav Gebas a Tomáš Indruch.

Česká sestava podlehla ve finále pouze Francii a Německu a je tedy třetí. Kajakáři Prskavec, Hradílek a Hilgert doplatili na jediný ťuk, který je stál bronz. Se šťouchem jsou pátí. Mistry Evropy jsou Slovinci.

Výsledky na stránkách ME: http://canoeslalomseu.parcolimpic.cat/#

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia