Kanoe.cz

Česká reprezentace na světovém poháru v Aténách

Kanoisté neznají odpočinek. Jen byla uzavřena nominace do národního týmu, už vyráží česká kanoistika do světa.
Na olympijském  kanálu v Aténách se stejně jako vloni bude bojovat o první body do seriálu Světového poháru. S hezkými vzpomínkami se na náročný kanál Helliniko vrací posádka deblkanoistů Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Borci z Dukly tu v roce 2004 vybojovali olympijský bronz a před rokem při světovém poháru deklasovali všechny soupeře.
 
            Řecká slalomová dráha patří k těm nejtěžším a zároveň nejpohlednějším na světě. Má však určitá specifika. Tak jako snad všude v Řecku, je i na slalomovém areálu vidět, že je ušitý hodně horkou jehlou. Při stavbě se moc nemyslelo na ekonomickou stránku projektu. Bombastická mimoúrovňová slalomová dráha je napájena nádherně modrou mořskou vodou, která však musí být hnána stále dokola silnými čerpadly. Slaná voda pak nejenom štípe v očích, ale vytváří ve vracácích u břehů hustou pěnu. Ta se díky jižnímu slunci mění ve žhavou hmotu, která dokáže slalomářům pořádně otrávit život. Vzhledem k obrovským nákladům na provoz pak není kanál poblíž řecké metropole využíván a tato na první pohled skvostná stavba pomalu chřadne.
 
            České kanoisty však určitě tyto skutečnosti netrápí tolik jako to, jak se jim povede vkročit do letošní mezinárodní sezóny. Vrcholem samozřejmě bude domácí šampionát na pražské umělé slalomové dráze. Z tohoto pohledu také musíme vnímat vystoupení našich lodí. Trať v Aténách je diametrálně odlišná od toho, co na slalomáře čeká v Praze.  Závody v Tróji určitě nebudou o boji s mohutnou divokou vodou, která číhá na reprezentanty tento víkend. Případný úspěch tak nelze vzhledem k MS přeceňovat, na druhou stranu však ani případný neúspěch nelze brát tragicky.
 
           
 
 
David Knebel

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia