Výsledky MS ve slalomu 2005

Kompletní výsledky finále Mistrovství světa v Australském Penrithu. Česká výprava se přece jen nevrátí bez medailí. Zlato ze závodu hlídek přivezou kajakářky, stříbro deblkanoisté a bronz singlkanoisté.

Hlídky - pondělí 3.10.

Nakonec se medailí dočkala i česká výprava. Čeští závodníci vybojovali tři medaile v závodech hlídek. Zlatou medaili mají kajakářky - Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková a Marcela Sadilová. Byly v první jízdě nejrychlejší a v druhé je o titul nepřipravily ani tři "šťouchy". Druhé skončily Britky a třetí pozici obsadily Rakušanky. Po první jízdě druhé Slovenky chybovaly a závod nedokončily.
Semifinálovou jízdu vyhráli i kanoisté Jan Mašek, Stanislav Ježek a Tomáš Indruch, ale šest trestných sekund ve druhé jízdě je připravilo o titul a skončili na místě třetím za týmy Francie a Německa.
Stříbrnou medaili získali deblkanoisté Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek, Marek Jiras - Tomáš Máder a Jaroslav Pospíšil - Jaroslav Pollert, avšak v této kategorii startovaly pouze 3 země. Vyhráli Němci a třetí byli Francouzi, kteří v první jízdě inkasovali 50 trestných sekund za neprojetou branku.
Českým kajakářům patří šestá příčka.

V medailovém pořadí zemí jsou Češi čtvrtí. Nejlepší zemí se stalo Německo následované Francií a Slovenskem.

Při slavnostním zakončení Mistrovství světa 2005 přebral vlajku Mezinárodní kanoistické federace od australských organizátorů předseda Českého svazu kanoistů Jaroslav Pollert. Příští mistrovství světa 2006 totiž hostí Praha!

Semifinále a finále C2 a K1 muži - neděle 2.10.

Výborně dopadly semifinálové a finálové závody kategorii C2 a K1 muži pro německou výpravu. Mistrovský titul získala deblkánoe Christian Bahmann a Michael Senft a také mladý kajakář Fabian Dörfler.
české výpravě se naopak příliš nedařilo.  Po včerejší čtvrté příčče Hilgertové přidala Dvojice Volf - Štěpánek páté místo. Druhá česká deblkanoe do finále postoupila z devátého místa a ve druhé jízdě si ještě o jedno místo polepšila. Na 14. místě skončili Pospíšil - Pollert.
Finále kajakářů bylo bohužel bez české účasti. Pouhých pět setin dělilo od účasti ve finále Ondřeje Raaba, ketrý tak zůstal na 11. pozici. Další český kajakář Ivan Pišvejc Obsadil 21. místo.
Zítra jsou na programu závody družstev, které celý šampionát zakončí. Poslední šance, jak alespoň částečně vylepšit neúspěch české výpravy.

• kompletní výsledky semifinále a finále (ve formátu .pdf)

Semifinále a finále C1 a K1 ženy - sobota 1.10.

V semifinále se českým reprezentantům poměrně dařilo. Jediný, kdo se neprobojoval do finále, byl Tomáš Indruch, kterému to zkrátka nejelo, a ještě vyfasoval 4 trestné vteřiny. Ze šestého místa do finále postupoval Honza Mašek, kterému rozhodčí evidentně připsali šťoucha. Z desátého místa postupoval poslední finalista Standa Ježek, který rovněž jako Tomáš Indruch ke svému výkonu musel připsat 4 vteřiny za 2 doteky. Ve finále se pak ani jednomu z našich singlkanoistů nepodařilo svůj výsledek vylepšit. Honza Mašek skončil na 8. místě což je jeho dosavadní nejlepší výkon na MS. Standa Ježek skončil na 10. místě, čímž vyrovnal své umístění na MS 1999.

Českým kajakářkám se v semifinále dařilo ještě lépe a do finále postoupily všechny. Nejlepší startovní pozici do finále měla Štěpánka Hilgertová, kterou však 3 doteky ve finále připravily o medaili a skončila velice těsně na 4. místě. Ani Irena Pavelková se nevyvarovala 3 doteků a celkově ve finále skončila na 7. místě. Marcela Sadilová skončila na 9. místě.

• kompletní výsledky semifinále a finále (ve formátu .pdf)

Kvalifikace - pátek 30.9.

První na vodu museli singlkanoisté, kteří z chatek kde bydlí vyrazili už v 6.15. Naštěstí zde sluníčko vychází poměrně brzy. Poměrně náročná ale plynulá trať našim závodníkům vyhovovala a tak postoupili do finále všichni.  Tomáš Indruch postupuje z 2. místa, Standa  Ježek z 5. místa a Honza Mašek z 22. pozice.

Ještě lépe se dařilo kajakářkám kde první místo v kvalifikaci obsadil Marcela Sadilová před druhou Štěpánkou Hilgertovou. Z 15. místa svůj postup potvrdila i Irena Pavelková.

V kategorii kajakářů, bude z 5. místa postupovat Ondřej Raab. Spolu s ním uvidíme v semifinálovém závodě ještě Ivana Pišvejce, který si zajistil postup ze 16. místa. Kousek za postupovou příčkou zůstal Lukáš Kubričan, kterému se nedařilo v 1. jízdě a skončil tak 44.

České deblkanoe se do postupujíci patnáctky prosadily všechny - z prvního místa Volf - Štěpánek, ze třetího Jiras s Máderem a dvojice Pospíšil - Pollert z místa osmého.