MČR dorostu ve slalomu

odkaz na výsledky, krátká zprávička a prehled medailistů z MČRd.
Na umělé slalomové dráze v Praze – Tróji se rozdaly medaile při MČR dorostu ve slalomu na divoké vodě. Výborně si počínal nejlepší juniorský kajakář Vavřinec Hradílek (USK Praha). Ten se stal vítězem jak ve své parádní kategorii tedy kajaku mužů, tak spolu s Jakubem Vrzáněm na deblkánoi. Navíc přidal dvě stříbrné medaile v závodě družstev.

Ziskem dvou zlatých dosáhla na možné maximum Kateřina Kudějová v kategorii žen. Ta jako patnáctiletá porazila všechny své soupeřky v závodě jednotlivců a byla i členkou vítězné hlídky USK Praha. Kudějová se stala nejmladší vítězkou při MČR dorostu 2005. Za sebou nechala i jedinou českou medailistku z MEJ 2005 Šárku Blažkovou, na kterou zbylo stříbro a bronz patřící Evě Ornstové ze Žatce. Celá kategorie žen patřila mladším závodnicím. První dívka ve věkové kategorii dorostu staršího (Mirka Urbanová z Benátek) obsadila až 4. příčku.

Mezi singlkanoisty se na nejvyšší stupeň dostal Slovák Matěj Benuš. Mistrem ČR se stal v pořadí druhý Lukáš Tomek z SK VS České Budějovice za nímž figuroval další reprezentant SR Karol Rozmuš. Mistrovské stříbro tedy připadlo Pavlu Foukalovi (Klášterec) za nímž dojel Jan Busta (USK Praha). Pro Bustu to znamenalo titul ve věkové kategorii dorostu mladšího. Stříbro z mladšího dorostu patří Jiřímu Herinkovi (SK UP Olomouc). Ten si spolu s kolegy připsal i mistrovské zlato ze závodu hlídek.

V kajaku mužů dominoval Hradílek, který zvítězil o 7s před Janem Vondrou (Dukla) a další 2s před Vítem Přindišem. Třetí místo pro Přindiše znamenalo zlato v mladším dorostu. Stříbrnou medaili si za Přindišem vyjel Jiří Dupal (SK UP Olomouc). Dupal se před měsícem stal nejúspěšnějším žákem ČR v kanoistice na divoké vodě a o víkendu formu potvrdil v Tróji. O tom svědčí i to, že se stal nejmladším individuálním medailistou při MČR dorostu. Mistrem ČR v soutěži družstev je od neděle tým SK VS České Budějovice.

V deblkánoích se Mistry stala dvojice Hradílek – Vrzáň. Celkově druzí a vítězové v kategorii mladšího dorostu je posádka Marcel Postřimovský a Dan Kopťák (Opava). Mistrovským družstvem pro rok 2005 je šestice SK VS České Budějovice.