Kanoe.cz

1. a 2. NKZ 2005 ve slalomu - Veltrusy

Olympionici a junioři bojovali ve Veltrusích
V sobotu a neděli se na umělé slalomové dráze ve Veltrusích u Kralup nad Vltavou konaly první Národní kontrolní závody ve slalomu na divoké vodě. Po zimní pauze se představili kanoisté v prvních důležitějších závodech. Seniorští reprezentanti porovnávali formu a nové typy lodí před nominací na Mistrovství světa a junioři ve Veltrusech svou nominaci na Mistrovství Evropy zahájili.

Víkendové závody byly velice rozdílné. V sobotu prověřila slalomáře velice technická trať, na níž se měly představit podle nových pravidel zkrácené lodě. Jejich maximální povolené délky pro rok 2005 se zkrátily o cca 50 cm, a většina závodníků této možnosti využila. K vidění byly jak zcela nové typy i lodě vyrobené podle starších pravidel, které si majitelé nechali o nějaký ten decimetr zkrátit. I přes tyto zásadní změny v pravidlech se výsledky nijak dramaticky nezměnily. Mezi seniory byla nejobsazenější kategorie žen. Vítězkou se stala Marcela Sadilová před Štěpánkou Hilgertovou a Irenou Pavelkovou. V kajaku se z vítězství radoval olympionik Ondrěj Raab, na deblu posádka Pospíšil – Pollert a v singl kánoích Vítězslav Gebas.

V neděli všechny trochu zaskočilo počasí. Zima a vítr odradil několik předních závodníků, kteří dali raději třednost tréninku. Pro juniory to byl však velice důležitý závod a nikdo si nemohl dovolit vynechat. Jelo se totiž, stejně jako v sobotu o důležité nominační body pro Mistrovství Evropy v polském Krakově. „Mezi kajakáři zatím vypadá situace jasně. Trojice Hradílek, Přindiš a Vondra odskočila pronásledovatelům a i v singl kánoích se nic překvapivého nedělo. Největší boj se odehraje pravděpodobně v kategorii žen. Velice slušně rozjela nominaci Markéta Smažíková ze Žatce, kterou doplňuje oddílová kolegyně Blažková. Šanci na postup však stále má šest lodí. Více napoví už příští týden závod ve Špindlerově Mlýně. Tam děvčata vždy jezdí s malinkým blokem, protože jde o velice těžkou vodu a vše je tedy otevřené“, řekl k uplynulým závodům trenér juniorské reprezentace Jiří Kratochvíl.

Výsledky závodu naleznete na stránkách oddílu kanoistiky Kralupy na adrese: http://www.kralupy.cz/sport/kanoe/

Mistrovství Evropy

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia