Kanoe.cz

Indruch dvakrát vítězný (+ výsledky a fotky)

Po tomto víkendu je v polovině nominace do českého reprezentačního družstva ve slalomu na divoké vodě. Jediný závodník, který má po dvou závodech a dvou vítězstvích maximální počet bodů na svém kontě je singlkanoista Tomáš Indruch.
Ještě lepší bodový zisk do reprezentačního žebříčka má dvojice Jaroslav Volf Ondřej Štěpánek. Volfíci sice v sobotním závodě podlehli svým dlouholetým rivalům Jirasovi s Máderem, ale díky zisku světového titulu v loňském roce mají navíc čtyři plus body a jsou jasně v čele nominace deblkanoistů. Výsledky v obou kajakářských kategoriích byly dost ovlivněny padesátivteřinovými penalizacemi za chybné průjezdy branek. Nejlépe ze všech žen je na tom Irena Pavelková, která dnes zvítězila a včera si dojela pro stříbro. Absolutně otevřená je kategorie kajakářů. Na stupních vítězů se během víkendu protočilo šest závodníků, což znamená, že nikdo ze sobotních medailistů nezopakoval podobný výsledek v nedělním závodě. O všech postupujících v kajaku mužů se tedy rozhodne příští víkend ve Veltrusích.
 
Jak už je pravidlem při každoroční nominaci do reprezentačního družstva i tentokrát na Trnávce panovala vypjatá atmosféra. Nervozita byla cítit jak na břehu mezi trenéry, tak i na vodě při jízdách ambiciosních závodníků. Kolorit vrcholných závodů doplňovaly četné protesty proti výrokům rozhodčích, které v některých případech také určovaly konečné pořadí ve výsledkové listině. Rozruch propukl u výsledků kategorie žen při sobotním klání. Ve hře byly dva sporné průjezdy a dvě špičkové kajakářky Irena Pavelková a Štěpánka Hilgertová. Vše se událo na dvou náročných povodných brankách číslo deset a jedenáct, kde se naplno projevila krása a specifikum slalomu na divoké vodě. Jako v ostatních sportech, v nichž rozhodují rozhodčí, je i slalom o individuálním posouzení a bleskovém vyhodnocení jednotlivých průjezdu. Dvě různé jízdy, dva rozdílné pohledy a dvě rozhodnutí. Pro Pavelkovou to v kvalifikaci znamenalo padesátku na jedenáctce. Pro Hilgertovou stejný „nášup“ na desítce v jízdě finálové. Jak už to v podobných případech bývá, následovaly protesty, proti rozhodcovským verdiktům. Zatímco u Hilgertové se nic nezměnilo a spadla na osmé místo, u Pavelkové došlo k revizi a „umáznutí“ padesáti sekundové penalizace. Irena Pavelková se tak posunula do finálové desítky a nakonec dojela na druhém místě. Podobný protestový galimatyáš se rozehrál i v neděli v kategorii mužských kajaků. Ivan Pišvejc, který zvítězil v sobotním závodě, zajel velice rychle i v nedělní kvalifikaci. Podobně jako Pavelková inkasoval i Pišvejc padesátku, která byla posléze odmazána, a Pišvejc se na chvíli ocitl na první pozici. Po protiprotestu a novém posouzení situace se penalizace opět vrátila a Pišvejc putoval hluboko do pole poražených.
 
Kromě zmíněných sporných momentů, bylo k vidění nespočet výborných výkonů. Velice zaujal singlkanoista Tomáš Indruch. Tomu Trnávka jednoznačně sedla a s přehledem zvítězil jak v sobotu, tak i v neděli. Za vítězným Indruchem z Dukly se v obou případech umístil Stanislav Ježek z pražského klubu USK. Bronzovou a bramborovou medaili si mezi sebou prohodili Vítězslav Gebas a Jan Mašek. Nejlepším juniorským závodníkem byl v obou dnech Jan Busta.
 
V dramatickém ženském kajaku se v sobotu radovala z vítězství Marcela Sadilová. Zkušená závodnice Dukly předčila druhou Pavelkovou a třetí Řihoškovou (obě USK). Sadilová měla, našláplo na skvělý výsledek i v neděli, kdy po kvalifikaci měla druhý nejlepší čas. Ve finále se jí však nepodařilo předvést obdobnou jízdu a klesla až na páté místo. Vítězství dnes patří Ireně Pavelkové před Štěpánkou Hilgertovou a opět třetí dojela Marie Řihošková. Skvěle se o víkendu předvedla nejlepší naše juniorka Kateřina Kudějová. Sedmnáctiletá kajakářka už dokáže zle zatopit všem nejlepším. V sobotu její výkon stačil na celkové páté a v neděli dokonce na čtvrté místo.
 
V kategorii C2, neboli deblkanoistů se výsledky na předních pozicích příliš nepromíchaly. Velice vyrovnaně dojely v obou podnicích naše dvě nejlepší posádky. V sobotu se z vítězství radovali mistři světa z roku 1999 Jiras s Máderem. O den později se na nejvyšší stupínek postavili úřadující světoví šampióni Volf se Štěpánkem. Po oba dny se na třetí místo prosadila sice nově vzniklá, přesto velice zkušená posádka Jaroslav Pospíšil David Mrůzek.
 
Zatímco v deblovkách se výsledky příliš neměnily, mezi kajakáři tomu bylo přesně naopak. Sobotu ovládl Ivan Pišvejc před Ondřejem Raabem a Michalem Buchtelem. Vyrovnanost kajakářů se projevila o den později. Nedělní výsledky se ani náznakem nepodobaly těm sobotním. Z vítězství se mohl radovat Lukáš Kubričan (Dukla), který v sobotu pokazil kvalifikaci a dojel až jako šestý. Stříbro za Kubričanem vybojoval Jindřich Beneš z USK a bronz patří Vavřinci Hradílkovi.
 
Nominace do seniorského kádru se uzavře za týden při dvou závodech NKZ (národní kontrolní závod) na trati ve Veltrusech. Juniorská kvalifikace vyvrcholí rovněž ve Veltrusích nedělní soutěží.
 
 
 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo AutoTreidlogo Litovellogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektaO
Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia