Kanoe.cz

Čeští junioři se skvěle předvedli na Mistrovství Evropy ve slalomu

Mistrovství Evropy do 23 let a juniorský šampionát v britském Nottinghamu je minulostí. S neočekávanou medailovou sbírkou se do republiky vrací juniorský výběr Jiřího Kratochvíla. Mistrem Evropy je kajakář Jan Vondra, kajakářka Kateřina Kudějová a také dvojice kanoistů Robert Gotvald a Jan Vlček. Ze stříbrného kovu se raduje další česká kajakářka Šárka Blažková. Méně se v nesmírně tvrdé konkurenci dařilo českému týmu do 23 let, který vybojoval 2 bronzy. Individuální metál zajela dvojice Ladislav Vlček a Martin Hammer a stejná dvojka spolu se svými parťáky brala 3. místo i v závodě družstev.
Naše reprezentace se do dějiště mistrovství Evropy vydala už minulý čtvrtek. Trať na umělé slalomové dráze v Nottinghamu byla pro naše mladé vodáky velkou neznámou, a proto se reprezentace vypravila do Anglie tak nezvykle brzy. Slalomový areál v Nottinghamu však není ve slalomovém světě žádnou novinkou. Na tomto místě se odehrálo dokonce už i seniorské slalomové mistrovství světa v roce 1995, od té doby se však žádná významnější mezinárodní akce v Nottinghamu nekonala, a tak se naši borci museli s peřejemi důkladně seznámit.
 
Na evropském mistrovství se první medaile rozdělovaly až v sobotu, kdy se jely všechny závody družstev. Nadmíru dobře si vedla družstva Polska, která získala hned 4 tituly evropských šampiónů. Poláci přetavili na 100% svou tvrdou přípravu z krakovského areálu vodních sportů, který se velmi podobá tomu Nottinghamskému. Z českých barev se na stupně prosadily pouze dvě juniorské hlídky. Děvčata Šárka Blažková, Kateřina Kudějová a Anna Dandová získala stříbro. Kajakářky podlehly, trochu překvapivě, německému triu kajakářek, a českým favoritkám tak uniklo zlato. Zlato proklouzlo mezi prsty i juniorským kajakářům (Jan Vondra, Tomáš Maslaňák a Vít Přindiš), kteří po 1. jízdě figurovali na čele, ale 2 doteky znamenaly stříbro. Zbylé dva juniorské týmy dojely na nepopulárních 4. místech. Českému družstvu do 23 let se v sobotním závodě hlídek podařilo získat jeden bronz v deblkánoích (Ladislav Vlček, Martin Hammer, Jan Zdráhal, Petr Zdráhal, Tomáš Koplík, Jakub Vrzáň). Zbylé české týmy se umístily mimo medailové pozice.
 
Neděle patřila semifinálovým a finálovým jízdám v individuálních kategoriích. Poslední den šampionátu byl dnem českých juniorů. Kajakář Jan Vondra se stal mistrem Evropy a stejně se vedlo i kajakářce Kateřině Kudějové a dvojici Robert Gotvald a Jan Vlček. Všichni naši noví šampióni zaútočili až ve finále a ke zlatu se posunuli svými posledními jízdami. Naopak poslední juniorská medailistka Šárka Blažková prodělala opačnou cestu, kdy se ke stříbru propadla z 1. pozice po semifinále. Do finálové desítky se vešel ještě singlkánoista Jan Busta (6.) a kajakář Tomáš Maslaňák (8.).
 
Výběr do 23 let trenéra Jiřího Prskavce, který právě v Nottinghamu před 11 lety získal bronz na MS v kategorii kajakářů, vybojoval 8 finálových účastí. Nejlépe se dařilo deblkánoistům Ladislavovi Vlčkovi a Martinovi Hammerovi. Naši deblíři jako jediní dosáhli až na stupně vítězů a odvážejí si z Británie bronz. Těsně pod „pódiem“ na 4. místě dojel singlkánoista Vítězslav Gebas. Na 5. pozici dokončil závod kajakář Luboš Hilgert. Do desítky se z českých zástupců vešli na 7. místě kajakář Vavřinec Hradílek a singlíř Michal Jáně. Dvojice Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň skončila 8. Lukáš Kubričan na kajaku dojel 9. a Kateřina Hošková bere 10. místo.
 
 Pro české barvy je konec mistrovství spjatý i s jednou nepříjemností. Úspěšný trenér družstva do 23 let Jiří Prskavec opouští naši reprezentaci. Od příštího roku se stává trenérem juniorského družstva Kanady a jeho síly budou českému týmu v příštím roce chybět.
 
 
Výsledky juniorských hlídek na MEJ v Nottinghamu ze soboty 26. 8. 2006
Výsledky individuálních kategorií ME do 23 let v Nottinghamu z neděle 27. 8. 2006
 
Výsledky individuálních kategorií MEJ v Nottinghamu z neděle 27. 8. 2006

Mistrovství Evropy

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia