Kanoe.cz

Smutná zpráva

I já mám pro Vás dnes smutnou zprávu. Ráno jsem se dozvěděla, že v pátek 1. prosince 2006 zemřela po krátké a těžké nemoci ve věku 86 let věčná optimistka a bývalá závodnice, trenérka a rozhodčí vodního slalomu a sjezdu paní Marie Horáková (*23. 10. 1920).
Rozloučení se bude konat v pátek 8. prosince 2006 v 10 hodin ve smuteční obřadní síni v Hradci Králové - Kuklenách.
Líba Rolečková

Marie začínala jako vodní skautka na pramicích, ale brzy potom přešla na hladké tratě na rychlostní kajaky. Tady okusila závodění a to ji už nepustilo. Jenže v Třebechovicích na Tiché Orlici se na rychlostních lodích moc jezdit nedalo – sice klidná voda, ale řeka samá zatáčka a to nebylo tím správným terénem pro dlouhé rychlostní lodě. A tak spolu se svými kamarády objevila romantiku vodního slalomu. Marie byla nadšenou závodnici a několikrát se stala krajskou přebornicí ve slalomu. Se stejným elánem později předávala své zkušenosti mladým závodníkům a závodnicím - jako jejich trenérka působila nejen v třebechovickém oddíle, ale i v rámci celého Východočeského kraje.
Později byla velmi aktivní ústřední a mezinárodní rozhodčí a dokonce ještě před několika lety pomáhala mateřskému oddílu s organizací jeho závodů ve vodním slalomu.
Čest její památce!

Momenty sportu

Momenty sportu