Kanoe.cz

Media Bohemia Český pohár žáků ve vodním slalomu 2013

Informace od závodech Media Bohemia ČP žáků, které se uskutečnily o víkendu v Opavě od M.Říhy - Pytláka.

První díl Bohemia media Český pohár žáků ve vodním slalomu je za námi.

                O uplynulém víkendu proběhly první dva závody Bohemia média Českého poháru žáků ve vodním slalomu ve Slezské metropoli Opavě. Pravidelně nás v pátek přivítal déšť a chladné počasí. Umělá slalomová dráha již pravidelné účastníky Opavských slalomů nemůže zaskočit, snad pouze chybějící šoupačka do řeky přinášela částečné problémy a strach o lodě, což se v několika případech také potvrdilo.

                Po pátečním volném tréninku se v sobotu začalo závodit naostro a hned první den nastínil, co bude asi letos jinak. Velice nerad jsem sledoval pokles startujících v kanoistických disciplínách a nižší výkonnost u závodníků středu startovního pole. Snad to bylo dlouhou zimou, vyšší obtížností vodního terénu a polohou místa ve východním cípu republiky. No, ukažte se na Paraplíčku. Naproti tomu vystrčilo růžky několik žáčků s ročníkem narození 2002.

                Při pohledu na výsledky prvních dvou závodu jsou jasně vidět favorité letošního ročníku. Mezi kajakáři je to především Tomáš Zima z Roudnice, který s přehledem zvítězil oba dva dny. Stejně tak si počínala Eva Říhová z USK na singlkanoi žákyň a její týmový kolega Matyáš Lhota na singlkanoi žáků. Mezi kajakářkami si dvě vítězství rozdělila Klárka Hricová z Olomouce s Evou Říhovou z USK. Ke stejnému dělení došlo také v deblkanoích, kde v sobotu zvítězil Kořínek s Lhotou z USK a v neděli Vrublovský s Novotným z Olomouce.  Aktuální žebříček jste mohli již v neděli vidět na http://www.slalom-world.com/. Děkuji za rychlost.

                Přes všechny trable s počasím, závodním stresem a dalšími drobnostmi, které k našemu sportu patří, se závody povedly. Chtěl bych tedy poděkovat všem, kteří se na jejich hladkém průběhu podíleli. Těším se na další dva soutěžní dny na Paraplíčku 1.a 2.června.

Ahoj Pytlák
 
               

Momenty sportu

Momenty sportu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017