Kanoe.cz

Česká výprava vytahuje z Muru jednu medaili za druhou

3xC1m juniDruhý den mistrovství světa juniorů a U23 na rakouském Muru přinesl české výpravě další cenné kovy. Pět titulů mistrů světa a jeden titul vícemistrů ukazuje, že česká výprava závodům družstev opět kralovala.

 

V juniorských kategoriích byl závod hlídek obsazen ve třech kategoriích. Největšími favoritkami na zisk zlaté medaile byly po včerejším neuvěřitelném výsledku v individuálním závodě kajakářky Klára Hricová, Barbora Dimovová a Karolína Paloudová. Ty své papírové předpoklady pro vítězství potvrdily a získaly dnešní první titul mistryň světa. „Naprosto ideální tým na hlídku, sedlo nám to, vyšlo vše, co jsme plánovaly a ještě navíc jsme mistryně světa. Co víc si přát.“ Komentuje výkon včerejší vítězka Klára Hricová. „První půlku mi přišlo, že za holkama trochu zaostávám. V druhé půlce jsem to ale stáhla a dojely jsme jako jeden tým.“ Dodává další členka zlaté hlídky Dimovová.

3xK1z U23Stříbrnou medaili pro sebe urvali juniorští singlíři, závodící ve složení Vojtěch Skořepa, Vojtěch Klíma a Matěj Ruffer. „Problémy na trati nebyly, jeli jsme maximum, na které jsme dnes měli. Na první místo to nestačilo, ale i stříbro je skvělé. Pro Vojtu Klímu je to první juniorské mistrovství, takže s výsledkem jsme více než spokojeni.“ Říká tahoun stříbrné hlídky Vojtěch Skořepa. Úspěchy českých juniorů podtrhla pátým místem družstvo kajaku mužů.

Dnešní den patřil především kategorii U23, kde dokázali Češi získat čtyři z pěti možných titulů. Zlaté medaile si odváží hlídka kajaku žen ve složení Martina Satková, Gabriela Satková a Barbora Bayerová. Stějně jako hlídka singlířek, ve které se opět představily obě sestry Satkovy a doplnila je českokrumlovská závodnice Karolína Paloudová.

3xdebl U23Svůj titul si domů vezou také singlíři do 23 let. Vladimír Slanina, Michal Šmoldas a Václav Kristek bojovali především s hlídkou Francie a Itálie, nakonec z tohoto souboje vyšli jako vítězové. „Nebyl to snadný závod. Startovali jsme jako předposlední před družstvem Fracie. Měli jsme tedy kladné mezičasy na Italy, ale nevěděli jsme, jak jsou na tom Francouzi za námi, takže jsme prostě jeli, co to dalo a hlídali jsme si náskok na Italy. Nakonec se to ukázalo jako dobrá taktika, protože hlídka Itálie skončila druhá a Francouzi až třetí. Pro nás to znamenalo zisk zlata, což je to nejlepší, co jsme si mohli přát.“ Bilancuje průběh závodu Vladimír Slanina.

Stejně jako singlkanoisté si své zlaté medaile vezou do Čech také deblkanoisté Filip Jelínek s Václavem Kristkem, Michal Šmoldas s Karlem Šotolou a Tomáš Hendrych s Richardem Nachtigalem. Družstvo kajakářu do 23 let skončila v nabité konkurenci na pátém místě.

Foto: Alena Ceplová

Kompletní výsledky závodu hlídek

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF