Kanoe.cz

Ondřej Rolenc třikrát zlatý na mistrovství republiky ve sjezdu.

hlava cp-webVíkend patřil na Lipně závěru domácí sezony sjezdařů. Na nejtěžší trati u nás se jelo jak o tituly na dlouhé trati, tak o medaile ve sprintu. Víkendový zlatý double se podařil singlíři Ondřeji Rolencovi, který nejprve vyhrál v klasickém sjezdu, tam si pro stříbro dojel exsinglkanoista a nynější mistr světa v deblkánoi Marek Rygel, a v neděli triumfoval i v disciplíně, v níž v červnu vybojoval světový titul, tedy ve sprintu. Pardubický Rolenc navíc přidal ještě zlato ve sprintovém závodě deblířů, kde spolu s Janem Šťastným porazili druhou dvojici Marek Rygel - Petr Veselý.

 

Blízko double byl i kajakář Kamil Mrůzek. Letos neporazitelný borec na dlouhé trati nenašel přemožitele ani na Lipně. V nedělním sprintu byl Kamil velmi motivovaný, protože mu šlo o celkové vítězství v českém poháru a začal výborně, když po prvním kole vedl. V druhé jízdě však ukázal sílu a kvalitu Richard Hála, který vyhrál všech pět předchozích sprintů a šestý korálek na vítěznou šňůru navlékl i na divoké Vltavě a stal se mistrem republiky. Mrůzek se však nakonec mohl přeci jen radovat, protože stříbro mu těsně stačilo v souboji s Hálou k celkovému prvenství v seriálu ČP.

Na své hlavní trati - v dlouhém závodě - byli úspěšní i deblíři Marek Rygel a Petr Veselý. Mistři světa z italské Valtelliny jasně ovládli i domácí šampionát a celkovým prvenstvím v českém poháru završili skvělou sezonu, která pro ně navíc byla premiérová!

V kategorii kajakářek se v dlouhém sjezdu odehrál těsný souboj mezi dvěma juniorkami o český titul. Úspěšnější nakonec byla ta mladší. Patnáctiletá Anežka Paloudová vybojovala zlato o 0,11s před kanoistickou chameleónkou Martinou Satkovou. Satková měla na Lipně skutečně nabitý program a po druhém místě v klasickém závodě si dojela pro stříbro i ve sprintu a navíc bojovala o stupně vítězů i v souběžně jetém slalomu. Jedna odjetá jízda, ale mladé Brňance na sprintový titul těsně nestačila a v nedělním závodě se Satková musela sklonit před pardubickou Radkou Valíkovou.

Výsledky
Sobotní MČR na dlouhé trati: http://www.results.cz/results.php?lang=&param=14124W1
Nedělní MČR ve sprintu: http://www.results.cz/results.php?lang=&param=14125W1

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF