Kanoe.cz

Ondřej Rolenc třikrát zlatý na mistrovství republiky ve sjezdu.

hlava cp-webVíkend patřil na Lipně závěru domácí sezony sjezdařů. Na nejtěžší trati u nás se jelo jak o tituly na dlouhé trati, tak o medaile ve sprintu. Víkendový zlatý double se podařil singlíři Ondřeji Rolencovi, který nejprve vyhrál v klasickém sjezdu, tam si pro stříbro dojel exsinglkanoista a nynější mistr světa v deblkánoi Marek Rygel, a v neděli triumfoval i v disciplíně, v níž v červnu vybojoval světový titul, tedy ve sprintu. Pardubický Rolenc navíc přidal ještě zlato ve sprintovém závodě deblířů, kde spolu s Janem Šťastným porazili druhou dvojici Marek Rygel - Petr Veselý.

 

Blízko double byl i kajakář Kamil Mrůzek. Letos neporazitelný borec na dlouhé trati nenašel přemožitele ani na Lipně. V nedělním sprintu byl Kamil velmi motivovaný, protože mu šlo o celkové vítězství v českém poháru a začal výborně, když po prvním kole vedl. V druhé jízdě však ukázal sílu a kvalitu Richard Hála, který vyhrál všech pět předchozích sprintů a šestý korálek na vítěznou šňůru navlékl i na divoké Vltavě a stal se mistrem republiky. Mrůzek se však nakonec mohl přeci jen radovat, protože stříbro mu těsně stačilo v souboji s Hálou k celkovému prvenství v seriálu ČP.

Na své hlavní trati - v dlouhém závodě - byli úspěšní i deblíři Marek Rygel a Petr Veselý. Mistři světa z italské Valtelliny jasně ovládli i domácí šampionát a celkovým prvenstvím v českém poháru završili skvělou sezonu, která pro ně navíc byla premiérová!

V kategorii kajakářek se v dlouhém sjezdu odehrál těsný souboj mezi dvěma juniorkami o český titul. Úspěšnější nakonec byla ta mladší. Patnáctiletá Anežka Paloudová vybojovala zlato o 0,11s před kanoistickou chameleónkou Martinou Satkovou. Satková měla na Lipně skutečně nabitý program a po druhém místě v klasickém závodě si dojela pro stříbro i ve sprintu a navíc bojovala o stupně vítězů i v souběžně jetém slalomu. Jedna odjetá jízda, ale mladé Brňance na sprintový titul těsně nestačila a v nedělním závodě se Satková musela sklonit před pardubickou Radkou Valíkovou.

Výsledky
Sobotní MČR na dlouhé trati: http://www.results.cz/results.php?lang=&param=14124W1
Nedělní MČR ve sprintu: http://www.results.cz/results.php?lang=&param=14125W1

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF