Češi jsou se šestnácti medailemi nejúspěšnější výpravou juniorského mistrovství Evropy ve sjezdu

Snimek obrazovky 2014-07-19 v 22.00.20Závěrečný čtvrtý den evropského šampionátu přinesl české výpravě v závodech sprintových družstev další tři medaile. Celkem si naše výprava veze z bosenské Banja Luky šestnáct cenných kovů. Ve sprintových hlídkách, které na řece Vrbasu uzavřeli program MEJ, se ze zlata radovaly české kajakářky Martina Satková, Tereza Brožová a Barbora Bayerová.

Pro Satkovou to je už šestý cenný kov, ke třem individuálním medailím přidala i tři tituly v soutěžích družstev a v necelých šestnácti letech se stala nejlepší závodnicí evropského šampionátu.  Ke zlatu žen přidali dva bronzové zářezy ještě singlkanoisté (Václav Kristek, Michal Šmoldas a Karel Šotola) a kajakáři (Jan Olejník, Adam Neubert a Vojtěch Zapletal). Česká síla se potvrdila i celkovém hodnocení národů, kdy naše výprava byla nejlepší v ženském kajaku i singlkánoi a to jak ve sprintu tak v pořadí dlouhého závodu. Čeští kajakáři skončili v součtu na třetí pozici a rovněž třetí místo obsadili kanoisté (singlíři a deblkanoisté) ČR.

Sprintové závody byly časově hodně krátké a proto velmi vyrovnané. Čechům se však v závodech družstev dlouhodobě daří a těží z dobré spolupráce celého týmu, což potvrzuje elitní český kajakář Tomáš Slovák, který působí jako trenér u juniorského výběru. „Důležité bylo zvládnout dobře úvodní pasáž s velkými vlnami a pak nepokazit dojezd do cíle. Pasáž mezi dvěma klíčovými úseky byla dlouhá pouze patnáct sekund a v něm nebyl prostor pro předjíždění. Nejlépe ze všech si počínala hlídek žen, kde Martina Satková ukázala že je opravdu kvalitní a rychlou závodnicí a na klidné pasáži ještě před cílovým dojezdem předjela týmovou kolegyni Barču Bayerovou a vyjela si tak spolu s Terezou Brožovou a právě Bayerovou svou již šestou medaili," pochvalil Slovák zlatý tým českých kajakářek.

Mistrovství Evropy bylo z českého pohledu mimořádně vydařené a Češi navázali na úspěchy z loňského MS v rakouském Loferu. Dobrou zprávou je, že se náš tým dokázal omladit a nedošlo k žádnému výkonnostnímu propadu.