Kanoe.cz

Češi jsou se šestnácti medailemi nejúspěšnější výpravou juniorského mistrovství Evropy ve sjezdu

Snimek obrazovky 2014-07-19 v 22.00.20Závěrečný čtvrtý den evropského šampionátu přinesl české výpravě v závodech sprintových družstev další tři medaile. Celkem si naše výprava veze z bosenské Banja Luky šestnáct cenných kovů. Ve sprintových hlídkách, které na řece Vrbasu uzavřeli program MEJ, se ze zlata radovaly české kajakářky Martina Satková, Tereza Brožová a Barbora Bayerová.

Pro Satkovou to je už šestý cenný kov, ke třem individuálním medailím přidala i tři tituly v soutěžích družstev a v necelých šestnácti letech se stala nejlepší závodnicí evropského šampionátu.  Ke zlatu žen přidali dva bronzové zářezy ještě singlkanoisté (Václav Kristek, Michal Šmoldas a Karel Šotola) a kajakáři (Jan Olejník, Adam Neubert a Vojtěch Zapletal). Česká síla se potvrdila i celkovém hodnocení národů, kdy naše výprava byla nejlepší v ženském kajaku i singlkánoi a to jak ve sprintu tak v pořadí dlouhého závodu. Čeští kajakáři skončili v součtu na třetí pozici a rovněž třetí místo obsadili kanoisté (singlíři a deblkanoisté) ČR.

Sprintové závody byly časově hodně krátké a proto velmi vyrovnané. Čechům se však v závodech družstev dlouhodobě daří a těží z dobré spolupráce celého týmu, což potvrzuje elitní český kajakář Tomáš Slovák, který působí jako trenér u juniorského výběru. „Důležité bylo zvládnout dobře úvodní pasáž s velkými vlnami a pak nepokazit dojezd do cíle. Pasáž mezi dvěma klíčovými úseky byla dlouhá pouze patnáct sekund a v něm nebyl prostor pro předjíždění. Nejlépe ze všech si počínala hlídek žen, kde Martina Satková ukázala že je opravdu kvalitní a rychlou závodnicí a na klidné pasáži ještě před cílovým dojezdem předjela týmovou kolegyni Barču Bayerovou a vyjela si tak spolu s Terezou Brožovou a právě Bayerovou svou již šestou medaili," pochvalil Slovák zlatý tým českých kajakářek.

Mistrovství Evropy bylo z českého pohledu mimořádně vydařené a Češi navázali na úspěchy z loňského MS v rakouském Loferu. Dobrou zprávou je, že se náš tým dokázal omladit a nedošlo k žádnému výkonnostnímu propadu.

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF