Kanoe.cz

Češi přidali další tři medaile, po 43 letech opět získali titul mistra světa v singlkánoích

Rolenc civilOndřej Rolenc si z Mistrovství světa na divoké vodě ve Valtellině odveze další medaili. Ve sprintu potvrdil svou formu a konečně vybojoval zlatou medaili. Největším překvapením je druhý český singlkanoista Antonín Haleš, který nečekaně dojel třetí, stejně tak jako deblířská posádka Marek Rygel a Petr Veselý. Největší český favorit v kategorii kajakářů Richard Hála skončil těsně pod stupni vítězů.

 

Mistr světa ve sjezdovém sprintu Ondřej Rolenc (F: J. Homolka)

Po Petru Sodomkovi je až Ondřej Rolenc dalším mistrem světa ve sjezdu na C1 (F: J. Homolka)

Rolenc už několik let patří mezi světovou špičku ve sjezdu na divoké vodě. Ale až v dnešním sprintu se mu podařilo rozšířit sbírku třinácti medailí ze světových šampionátů o zlatou z individuálního závodu. Čtrnáct medailí z mistrovství světa má ze současných kanoistů už jen olympionička Štěpánka Hilgertová a Kamil Mrůzek. Pro Rolence je po středeční stříbrné medaili  z dlouhého sjezdu a závodu týmů zlato už třetí medailí tohoto závodu. Čechům se individuální zlato v kategorii singlů podařilo naposledy získat Petru Sodomkovi v roce 1971.

 

Životní jízda Antonínu Halešovi vynesla bronz (F: J. Homolka)

Životní jízda Antonínu Halešovi vynesla životní úspěcha a bronz na mistrovství světa (F: J. Homolka)

„Přesně ten den co jsem si nevyjel ani hlídku v dlouhém (tuto středu), jsem se rozhodl, že budu sprinter,“ vysvětluje svou taktiku “jak získat medaili“ další z medailistů, Antonín Haleš. „A tak mi to na sprintové trati najednou začalo jít,“ dodává bronzový singlkanoista a slzy dojetí má téměř na krajíčku. Haleš se specializuje na klasický dlouhý sjezd a zisk první medaile z mistrovství světa, ještě k tomu ve sprintu, považuje za malý zázrak. Také jeho trenér Lukáš Novosad nedokáže skrýt emoce a řve na celé kolo: „Já věděl, že se to jednou musí zlomit!“ Oba si hned začnou vyprávět o sázce z minulého roku o tom, jestli Haleš někdy získá medaili ve sprintu. Ale o co se tenkrát vsadili, to ani jeden prozradit nechtěl.

Nečekaně nejtěsnější finálové časy byly v kategorii deblkanoistů. Pět posádek jelo v půl vteřině, ale naštěstí pro český tým nejlépe z nich skončila česká posádka Marek Rygel a Petr Veselý, kteří si domů odvezou bronz. Druhá česká finálová loď Michal Šrámek a Lukáš Tomek dojela na páté pozici.

Marek Rygel s Petrem Veselým třetí na MS (F: J. Homolka)

Po zlatu na dlouhé trati tentokrát bronz ve sprintu pro dvojici Marek Rygel - Petr Veselý (F: J. Homolka)

Štěstí dnes naopak nepřálo v kajakářských kategoriích. Richard Hála byl po semifinále třetí a všichni doufali, že ve finále svou výkonnost jen potvrdí. Jedno z obtížných míst na sprintové trati ale nedokázal projet ideální stopou a chybička Hálu stála medaili. „Jsem rád, že jsem si zajel finále, čtvrtý místo je vždycky lepší než třeba šestnácté, místo za finále,“ bere Hála závod pozitivně. Pro mladého kajakáře, držitele bronzové medaile z loňského mistrovství světa, není čtvrté místo první “bramborou“. „Čtvrtý na mistrovství světa jsem byl celkem už čtyřikrát,“ vypočítává nejúspěšnější a jediný český kajakář ve finále.

Ani medailistce ze středečního dlouhého sjezdu Michale Mrůzkové se nepodařila trefit ideální stopa. Silný proud řeky Addy vzal olympioničce v rychlostní kanoistice špičku. Srovnávací manévry stály Mrůzkovou mnoho sil a ztrátu už nedokázala dohnat. Přestože po včerejší kvalifikaci vedla, v konečném pořadí skončila dvanáctá. Nejlépe z našich kajakářek dojela Anna Zástěrová, pro kterou je sedmé místo životním úspěchem.

Řeka Adda (F: J. Homolka)

Divoká řeka Adda při sobotním finále ve sprintu (F: J. Homolka)

Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě 2014 je dnešním sprintovým závodem uzavřené. V několika příštích týdnech se ale čeští sjezdaři poperou o další medaile na světových pohárech v Loferu a ve Vídni.

Autor článku: Pavlína Zástěrová

Stránky závodu:
http://valtellinariver.it/en/events/world-championships-2014 

Výsledky:
http://valtellinariver.it/en/events/world-championships-2014/results 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF