Kanoe.cz

Pátek třináctého byl pro Mrůzkovou šťastným dnem, po sprintové kvalifikace vede

Italie-074Páteční den rozhodl o finalistech ve sprintu na Mistrovství světa ve Valtellině. Šestinásobná mistryně světa ve sjezdu na divoké vodě Michala Mrůzková si hned první jízdou zajistila start ve finále. České reprezentanty v sobotu uvidíme závodit ve všech kategoriích. Radka Valíková je druhou vicemistryní světa ve sprintu. Z nedalekého Livigna přijel na mistrovství zafandit také olympionik a bronzový medailista v rychlostní kanoistice Josef Dostál.

 Přestože pátek třináctého by měl být podle pověry smolným dnem, nejúspěšnější české sjezdařce přinesl štěstí. „Pátek třináctého na mě neplatí, pověrčivá totiž nejsem,“ říká Mrůzková, která si svou suverénní první jízdou zajistila start v sobotním finále sprintu. První ze dvou jízd dokázala zajet nejrychlejší čas dne v kategorii kajakářek. Přestože druhou jízdu zajela Mrůzková o pět vteřin pomaleji, dvojnásobná účastnice olympijských her může zůstat klidná. Dnes se totiž počítala pouze lepší jízda. „Druhou jízdu jsem nevypustila, chtěla jsem si trať znova zkusit se závodním nasazením,“ říká kajakářka o jízdě. „Hned na vrchní části trati jsem ale nestačila dostatečně přejet proud a nepodařila se mi trefit správná stopa,“ vysvětluje Mrůzková.

Italie-076
Trať ve Valtelinně je skutečně náročná. Průtok je pčes 120 kubických metrů za sekundu (F: J. Homolka)

Druhou českou kajakářkou, která se v sobotu postaví na start dvanáctičlenného finále, je Anna Zástěrová. Ve finále uvidíme i singlkanoistu Ondřeje Rolence, držitele stříbrné medaile ze středečního dlouhého sjezdu. Rolenc první jízdou vyhrál, do druhé už nenastoupil. Svou formu potvrdil i další favorit na medaili Richard Hála. Ten zítra pojede ze třetího místa.

Pátek třináctého o sobě ale dal vědět hned v dalších třech kategoriích. Jen jedno místo za branami finále skončil mladý singlkanoista Vladimír Slanina, stejně tak jako deblkanoisté Václav Kristek s Filipem Jelínkem a kajakářka Klára Paďourová. Štěstí nepřálo zejména kategorii deblů, kde na řece bylo k vidění hned několik plaváčků a na břehu rozbitých lodí.

 MG 0188
Díra v dešblovce dvojice Michal Šrámek - Lukáš Tomek (F: J. Homolka)

Finále sprintu singlkanoistek se jelo už dnes, protože závodnice jely na jiné trati než ostatní. Navzdory dlouhému protestování kvůli kolísající vodě během závodu nakonec bronzová medaile zůstala české reprezentantce Radce Valíkové. Pro tu je medaile už druhým trumfem z letošního mistrovství, v dlouhém závodě byla také třetí.          

Z nedalekého Livigna do Valtelliny přijel zafandit také rychlostní kanoista Josef Dostál, bronzový medailista z Olympijských her v Londýně. Do Valtelliny přijel podpořit kamarády vodáky spolu s trenérem Karlem Leštinou, přezdívaným “Sango“. V Livignu se kajakář na dvoutýdenním soustředění připravuje na mistrovství Evropy, které se za měsíc jede v Brandenburgu.

Italie-074
Bronzová medailistka v singlu žen Radka Valíková (F: J. Homolka)

Zítřejším dnem vrcholí Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě 2014. Rozdají se medaile ve sprintu v individuálním závodě i závodě týmů.

Stránky závodu:
http://valtellinariver.it/en/events/world-championships-2014

Výsledky:
http://valtellinariver.it/en/events/world-championships-2014/results

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF