Kanoe.cz

Mrůzkovi těsně utekl desátý titul mistra světa, domů si čeští kajakáři odvezou stříbro

Hlidka kajakaru CR (F: J. Homolka)Během prvních dní Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě ve Valtellině dokázali čeští reprezentanti vybojovat už osm medailí. Ke včerejším pěti kovům z individuálního dlouhého sjezdu dnes čeští závodníci přidali další tři z týmového závodu. Kajakář Kamil Mrůzek navázal na svůj včerejší bronzový úspěch a spolu se svými týmovými kolegy vybojoval stříbro. O další dvě stříbrné medaile se postarali singlkanoisté a deblkanoisté.

Česká kajakářská hlídka šla do závodu v dlouhém sjezdu s velkými nadějemi. „O medaili jsme se poprat rozhodně chtěli, papírově jsme byli na třetí místo,“ říká Mrůzek, který spolu s Karlem Slepicou a Richardem Hálou v týmovém závodě na Mistrovství světa v italské Valtellině vybojoval stříbro. „Jasnými favority byli po včerejším závodě Němci a dobře našlápnuto měli také Francouzi,“ vypočítává své soupeře Mrůzek. Obávané Němce se ale českým borcům podařilo porazit a od Francouzů dostali jen tři vteřiny. Pro Mrůzka je to po včerejší bronzové medaili z individuálního závodu na letošním světovém šampionátu už druhý trumf.

Hlidka kajakaru CR (F: J. Homolka)

Stříbrný úspěch podpořily další dvě české hlídky a to singkanoisté a deblkanoisté. V singlech medaili vybojovali Ondřej Rolenc, Lukáš Novosad a Vladimír Slanina. Rolenc během své kariéry už získal nespočet medailí, včetně včerejší stříbrné z dlouhého sjezdu. Pro nováčka v reprezentaci Slaninu je naopak stříbrná medaile prvním světovým úspěchem v seniorské kategorii. O další stříbro se zasloužili deblířské posádky Lukáš Uncajtik s Davidem Lisickým, Filip Jelínek s Václavem Kristkem a Petr Veselý s Markem Rygelem. Poslední jmenovaní přidali dnešní medaili k té včerejší zlaté. Nejlépe ze všech států si vedli Francouzi, kteří brali zlato ve všech kategoriích.

Hlidka deblkanoistu CR (F: J. Homolka)

Legenda sjezdu na divoké vodě Kamil Mrůzek se poprvé zúčastnil mistrovství světa už v roce 1996. Od té doby stihl nasbírat kromě dalších čtyř medailí devět titulů mistra světa, z toho jeden v individuálním závodě. Dnes si do své sbírky kajakář z Dukly přidal už čtrnáctý cenný kov, tentokrát stříbrný. „Doufám, že ještě příští rok ta dvacátá sezona klapne a nějakou tu medaili z vody vylovím, ať už tady ve Valtellině nebo někde jinde,“ říká Mrůzek s lyšáckým úsměvem. 

Hlidka singlkanoistu CR

Mrůzek patří do slavné kanoistické rodiny. Spolu se svou švagrovou Michalou Mrůzkovou se zasloužili o dvě z pěti individuálních medailí ve včerejším dlouhém závodě. Mrůzková se do vrcholového sportu vrátila po šestileté mateřské dovolené a hned v prvním mezinárodním závodě svým druhým místem dokázala, že její sportovní kariéra ještě zdaleka nekončí. Mrůzková je držitelkou šesti titulů mistra světa ve sjezdu na divoké vodě, ale také dvojnásobnou olympioničkou z Athén a Pekingu v rychlostní kanoistice.

Po změně programu pokračuje Mistrovství světa 2014 v pátek sprintovou kvalifikací, v sobotu se jede finále sprintu a týmů. 

Stránky závodu:
http://valtellinariver.it/en/events/world-championships-2014 

Výsledky:
http://valtellinariver.it/en/events/world-championships-2014/results 

Z Itálie Pavlína Zástěrová

Kontakt pro média:

David Knebel

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel.: +420 736 515 498

Facebook: Český svaz kanoistiky na divokých vodách/ Czech canoe union

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF