Kanoe.cz

Sjezd na Kamenici: sníh a Tobogán

Letošní sezóna sice začíná později o to však chladněji. Zprávičku k prvním letošním ČP ve sjezdu naleznete v tomto článečku.
Ačkoli zima stále ještě neřekla své poslední slovo a na horách v celé České republice leží opět nový sníh, kanoisté na divoké vodě začínají o víkendu svůj boj o Mistrovství světa (MS). Na horské říčce Kamenici u Tanvaldu se sejde celá česká špička včetně Michaly Mrůzkové, Tomáše Slováka a Kamila Mrůzka, aby si rozdala další body do nominace na červnovém MS.
 
Seriál českých pohárů (ČP) – nejvyšších závodů u nás – se skládá ze čtyř závodních víkendů, v nichž se bude vždy soupeřit ve sprintu a dlouhém sjezdu. Vše odstartuj závody na Tanvaldské Kamenici a konec celého seriálu je naplánován na konec srpna pod lipenskou přehradu. Jako obvykle se sjezdaři utkají na tradičních terénech. Kromě zmíněných dvou „světových“ tratí by se měly konat závody i na Labi pod Špindlerovým Mlýnem a na šumavské Otavě u Čeňkovy Pily.
 
Závody ČP se rovněž počítají do nominace na Mistrovství světa, které se původně mělo konat ve Walesu. Britové však nakonec kvůli finančním problémům museli pořadatelství odříct. Proto se na poslední chvíli otevřela šance pro pořádání MS v jiné destinaci. Šance se chopili karlovarští a díky nim se po dlouhých čtyřiceti letech bude konat nejvyšší soutěž opět na naší půdě. Díky tomu, že kanál v Praze Tróji bude hostit MS ve slalomu a račický areál přivítá Mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice, můžeme bez nadsázky říci, že rok 2006 je v Čechách rokem kanoistiky.
 
Tento rok vody odstartují závody na Kamenici. Po zhruba dvou desetiletích se závody na této české kanoistické klasice pojedou ve své původní délce, tedy z Plavů do Jesenného. Díky tomu se závod prodlouží oproti posledním rokům zhruba o polovinu. Závodníkům díky tomu také přibude hlavně legendární peřej Tobogán. Nedělní dlouhý sjezd na Kamenici se tak stane zřejmě nejtěžším sjezdovým závodem letošní sezóny. To může být pro mnoho kanoistů (zejména juniory, pro něž je to nominační závod na Mistrovství Evropy) jako „rozjezd“ do sezóny dost těžký oříšek.
 
            Mezi Plavy a Jesenným se koryto Kamenice ostře zařezává do okolních kopců a vytváří skalnaté bludiště, které je jak stvořené pro splouvání na sjezdových lodích. Údolí je hluboké a stinné, a proto se tu sníh obvykle drží stejně dlouho jako vysoko v horách. Jelikož je letos zima podle všech statistik skutečně rekordní, mají se na co těšit nejen všichni příznivci zimních sportů, ale své si prožijí i vodáci. To ostatně potvrzuje i Marek Šálek, reprezentant na C2 a člen pořádajícího oddílu Bohemians Praha.  „Poslední dva víkendy jsme intenzivně čistili koryto řeky od napadaných stromů. Těch nebylo vůbec málo a práce navíc komplikoval velice nepřístupný terén, ve kterém jsme se museli brodit po kolena.“

 

Více informací k trati najdete v článku Informace závody Kamenice - ČP sjezd

Rozpisy závodů jsou na serveru RVP

 

David Knebl

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel: +420774080172

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF